Europa

Kopenhaga, DaniaStolica Danii przyciąga ciekawymi muzeami i wspaniałą zabudową. W gronie miast, które trzeba zobaczyć, znajduje się Kopenhaga. Jak na stolicę państwa przystało, reprezentacyjnych budowli i wspaniałych placówek muzealnych tu nie brakuje. Poniżej dziesięć miejsc, które cieszą się największym uznaniem w oczach turystów odwiedzających stolicę Danii - Kopenhagę.

  • Miejsce 10: plac Ratuszowy

Ważne miejsce spotkań i obiekt zainteresowania turystów. Plac Ratuszowy to miejsce, którego podczas wycieczki po Kopenhadze nie można pominąć. Potężny ratusz z przełomu XIX i XX wieku to najważniejsza atrakcja, tym bardziej, że jego wieża służy turystom jako punkt widokowy. Na tym placu znajduje się również pomnik Andersena - najsłynniejszego bajkopisarza na świecie.

  • Miejsce 9: nabrzeże Langelinie

Wizyta na nabrzeżu to kolejna rzecz, o której koniecznie trzeba pamiętać podczas wizyty w Kopenhadze. To właśnie tu można zobaczyć Małą Syrenkę – symbol Kopenhagi i jeden z najsłynniejszych pomników świata. Spoglądająca tęsknie w stronę morza bohaterka baśni Andersena przyciąga – nie tylko małych turystów.

  • Miejsce 8: zamek Rosenborg

Nazywany perłą duńskiego renesansu, zamek Rosenborg to wspaniała rezydencja królewska, która może oczarować zarówno wspaniałymi ogrodami, jak i unikalnymi komnatami. Wspaniała kolekcja sreber oraz skarbiec z koronami i państwowymi odznaczeniami to kolejne atrakcje, które przyciągają na teren zamku.

  • Miejsce 7: kościół Zbawiciela

Ta unikalna budowla sakralna uwagę przyciąga przede wszystkim swą wieżą. Otoczona spiralnymi, zewnętrznymi schodami iglica jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w krajobrazie miasta od prawie trzech wieków.

  • Miejsce 6: planetarium Tycho Brahe

Jedna z kopenhaskich perełek współczesnej architektury oraz miejsce wyjątkowo atrakcyjne dla miłośników nauki. Planetarium Tycho Brahe w Kopenhadze zasługuje na uwagę.

  • Miejsce 5: Muzeum Thorvaldsena

Muzeum Thorvaldsena należy do najciekawszych placówek muzealnych w Danii. To jednocześnie najstarsze muzeum w tym kraju. Jego historia sięga połowy XIX wieku, a zgromadzone w nim zbiory sztuki mogą okazać się wspaniałą atrakcją dla każdego miłośnika kultury.

  • Miejsce 4: Wielka Synagoga

Ciekawa bożnica w I połowy XIX wieku zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na swą architekturę, ale i rozmiary. To największa synagoga w Kopenhadze, która w dalszym ciągu wiernie służy tutejszej gminie żydowskiej.

  • Miejsce 3: Most nad Sundem

Ten wyjątkowy most łączy Danią i Szwecję, a dokładniej: Kopenhagę i Malmo. Most nad Sundem to obiekt wyjątkowy. Przystosowany do potrzeb kierowców, umożliwia też podróżowanie koleją. To jedno z największych osiągnięć techniki końca XX wieku, które w znacznym stopniu odmieniło gospodarcze życie w krajach skandynawskich.

  • Miejsce 2: ogrody Tivoli


Zielony zakątek Kopenhagi oczaruje nie tylko miłośników przyrody. Czekają tu kolejki i inne urządzenia, gwarantujące świetną zabawę. W otoczeniu tysięcy kwiatów można też wysłuchać koncertów oraz brać udział w wielu innych wydarzeniach kulturalnych.

  • Miejsce 1: Amalienborg


Oficjalna rezydencja królewska, zwana też często pałacem zimowym, to jeden z najważniejszych punktów w programie wycieczki po duńskiej stolicy. Pochodzący z końca XVIII wieku kompleks pałacowy przyciąga wspaniałymi ogrodami oraz Muzeum Pałacowym. Można tu również podziwiać gwardzistów oraz uroczyste zmiany warty.

Dania to wspaniały kraj, a wizyta w Kopenhadze jest najlepszym wstępem do poznawania jego kultury i historii. Biura podróży coraz chętniej organizują wycieczki na jej teren i pozwalają zapoznać się z największymi atrakcjami tego miasta.

Address : Radius :

Ciekawe - Europa, Świat