Atrakcje i Rozrywka w Polsce

Firmowa integracja za miastem nie musi ograniczać się wyłącznie do picia alkoholu. Znacznie więcej zyskasz, jeśli zapewnisz pracownikom atrakcje, dzięki którym na relację w zespole faktycznie zyskają na jakości. Dowiedz się, jakie aktywności najlepiej sprawdzają się podczas wyjazdów integracyjnych.

Paintball

Klasyka firmowych wyjazdów integracyjnych. Paintball nie bez powodu cieszy się jednak taką popularnością wśród organizatorów firmowych wyjazdów integracyjnych. Podczas rozgrywek zespół ma okazję się sprawdzić w zupełnie różnych od biura warunkach. Wspólne przeżywanie ekstremalnych emocji rozładowuje napięcie i pozwala lepiej się poznać. Poza tym zorganizowanie takiego wyjazdu jest stosunkowo proste. Kluby paintballowe znajdują się już praktycznie w każdym mieście.

Gry terenowe

Kto z nas nie lubił grać w podchody w dzieciństwie. Czemu nie wrócić więc do tej zabawy? W gry terenowe mają praktycznie same zalety. Chętnie angażują się w nie wszyscy pracownicy i to bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Poza tym, uczestnicząc w grze, uczymy się też pracy w grupie.

O jakości gry trenowej decyduje jej organizacja. Najlepiej, aby towarzyszyły jej gry logiczne, zadania rozwijające kreatywność albo elementy rozgrywek sportowych. Nie zaszkodzi też podeprzeć się jakąś fabułą. Możecie wcielać się w postaci z ulubionej gry, filmu lub książki - to jeszcze zwiększy atrakcyjność zabawy.

Gdzie zorganizować grę terenową? Najlepiej na terenie ośrodka, który dysponuje dużą przestrzenią i infrastrukturą, która może posłużyć za punkty kontrolne na różnych etapach gry. Sprawdzonym miejscem jest Rancho pod Bocianem (25 km od Warszawy). Na 25-hektarowym obszarze sąsiadującym z hotelem, znajduje się park linowy, łowisko, ścianka wspinaczkowa, mini golf, strzelnica i gokarty – wszystkie te atrakcje można wykorzystać podczas gry terenowej.

Warsztaty kulinarne

Wspólne gotowanie to doskonały pomysł na integrację. Finalne danie nie musi być niczym spektakularnym. Chodzi po prostu o to, by dobrze się bawić i zakończyć warsztaty degustacją wspólnie przygotowanych dań. Jeśli w zajęciach będzie brać udział spora grupa, uczestników można podzielić na mniejsze zespoły i wprowadzić do zabawy odrobinę rywalizacji.

Rodzinna integracja

Jeśli większość członków zespołu posiada dzieci, warto zorganizować wyjazd integracyjny, w którym wezmą udział także członkowie ich rodzin. Obecność dzieci często sprawia, że dorosłym łatwiej jest pokonać pewne bariery. Scenariusz takiej imprezy może przypominać grę terenową. Najpierw dzielimy się na drużyny i bierzemy udział w podchodach, a potem bawimy się wspólnie przy ognisku. W tym wypadku, oprócz osób czuwających nad prawidłowym przebiegiem gry, warto zaangażować do pracy także animatora, który zajmie się dziećmi podczas wieczornego grilla lub ogniska.