Atrakcje i Rozrywka w Polsce

Obóz wakacyjny dla dzieci

Rodzice, kupując swoim pociechom zabawki, coraz bardziej zwracają uwagę na to, aby wspomagały one rozwój dziecka. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo gier i innych rzeczy edukacyjnych, posiadających mnóstwo funkcji. Takie zabawki jednak szybko się nudzą. Niezmiennie od wielu lat hitem dla wszystkich dzieci są klocki, a szczególnie klocki LEGO. Mogą się nimi bawić zarówno maluchy, jak i starsze dzieci. Zabawa klockami LEGO w grupie to dopiero prawdziwa frajda.

Wiek i płeć dzieci a specyfika wyjazdów

W związku z tak dużą popularnością tych klocków, powstały ostatnio specjalne obozy dla dzieci. Obóz LEGO to fantastyczna przygoda zwłaszcza dla wszystkich małych konstruktorów. W zależności od oferty, na obóz LEGO może pojechać dziecko w wieku od sześciu do trzynastu lat. Może się wydawać, że obóz LEGO dedykowany jest chłopcom, jednak będzie on odpowiedni również dla dziewczynek. Klocki te dzielą się na różne tematyki. Wiele z nich jest właśnie typowo dla dziewczynek. W związku z tym na rynku znajdują się również obozy LEGO tylko dla dziewczyn, a nawet specjalistyczne jak obóz Lego Elves czy kolonia z Lego Friends.

Cele wyjazdu

Wiele osób może zadać pytanie: po co wysyłać dziecko na obóz LEGO, przecież może pobawić się samo w domu. Budowanie z klocków pobudza kreatywność, sprawność manualną i tym podobne. Czy dziecko będzie samo budowało, czy w grupie - to działa tak samo. Jednak tworzenie w grupie daje ogromną radość oraz uczy współpracy, dzielenia się, negocjowania, wspólnego planowania, zgodnej zabawy. Dzieci uwielbiają zajęcia z rówieśnikami. Różne pomysły mogą sprawić, że wspólnymi siłami stworzą coś naprawdę bardzo fajnego, czego same by nie stworzyły.

Co czeka dzieci na obozie?

Podczas obozu LEGO dzieci uczestniczą w zajęciach związanych z klockami, ale także w zajęciach rekreacyjnych. W pierwszej części dnia spotykają się w specjalnym pomieszczeniu, które stanowi prawdziwą krainę lego. Do dyspozycji dzieciaki mają przeróżne zestawy, plansze, rozmaite płyty lego, ulice, statki i inne elementy. Do dyspozycji są również inne klocki, takie jak świetne jakościowo “zoob”. Na tych zajęciach dzieci mają okazję zapoznać się trochę z historią klocków LEGO. Na uczestników czekają także gry i filmy związane z tą tematyką. Są one teraz bardzo popularne. Obóz LEGO to przede wszystkim zabawa. Dzieci wspólnie tworzą miasta, bazy kosmiczne, zamki, mosty i inne ciekawe konstrukcje. Opiekunowie udzielają wskazówek, jak budować udane modele, troszkę moderują pracę grupy, a takż ew razie potrzeby motywują do działań i podpowiadają pomysły i rozwiązania. Bloki zajęciowe związane z LEGO trwają około czterech godzin dziennie.

Nie tylko budowanie

Obóz LEGO to również zajęcia rekreacyjne. Jak na każdym innym obozie, czy też kolonii, na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. Obozowicze biorą udział w różnych rozgrywkach, grach terenowych, wycieczkach, zabawach, konkursach, dyskotekach, ogniskach i wielu innych. Podczas tych zajęć grupa nie tylko świetnie się bawi, ale także integruje się. Uczestnicy coraz lepiej poznają się nawzajem, nawiązując przyjacielskie stosunki.

Woda, klocki i przygoda!

Obozy LEGO realizowane są zarówno w lecie, jak i w zimie. W lecie podczas wakacji większość obozów lego realizowanych jest nad morzem lub nad jeziorami. Obozy realizowane nad wodą w lecie sprzedają się najlepiej. Dzieci uwielbiają plażę, wodę i słońce. Na obozach LEGO, czy to nad morzem, czy nad jeziorami, dzieci mają dostęp do wody. Wspólne kąpiele to jeden z najbardziej lubianych punktów dnia. Wszystkie takie wyprawy nad wodę odbywają się w towarzystwie opiekunów oraz ratownika, który bacznie czuwa nad bezpieczeństwem dzieci. Uczestnicy kąpią się zawsze z małych, dziesięcioosobowych grupach. Plaża każdemu kojarzy się z wakacjami. Na pięknych plażach dzieci grają w piłkę, budują budowle z piasku, odpoczywają. Organizatorzy obozów LEGO realizowanych nad wodą zwracają uwagę na to, aby ośrodki, w których dzieci będą zakwaterowane, były zlokalizowane bezpośrednio lub w bliskiej odległości od plaży. Obóz LEGO to też aktywność. Nad jeziorami dzieci mogą spróbować kajakarstwa czy też żeglarstwa. Nad morzem często prowadzone są zajęcia fakultatywne z windsurfingu. Możliwości jest bardzo dużo.

Zimową porą...

Obozy takie realizowane zimą podczas ferii zimowych często łączone są z narciarstwem lub snowboardem. Idealną lokalizacją w związku z tym są piękne góry. Jeśli obóz LEGO nie ma w programie sportów zimowych, to i tak warto, aby obywał się w górach, bo tam zima jest zdecydowanie najpiękniejsza w całej Polsce. Dzieci kochają śnieg, a więc będzie to dla nich idealne miejsce.

Rola wypoczynku dzieci

Obóz LEGO jest idealny dla wszystkich fanów tych klocków, ale także dla małych majsterkowiczów, konstruktorów. Mnóstwo zestawów do dyspozycji, budowanie ogromnych i ciekawych budowli w towarzystwie rówieśników - to wszystko sprawia, że dziecko bardzo atrakcyjnie spędzi swój czas. Wolny czas dzieci jest bardzo ważny, istotne jest więc, aby zapewnić już zawszasu dziecku udane wakacje czy też ferie. Ten czas powinien być zapełniony zabawami, rozrywkami, aktywnościami, wycieczkami. Tak właśnie jest na obozie LEGO. Dzieci rozwijają swoją kreatywność, ale także otwierają się na nowe znajomości oraz doświadczenia. Mają okazję poznać nie tylko nowe sposoby budowania, ale także największe atrakcje miejsca w którym się znajdują, ciekawe aktywności sportowe oraz nowych przyjaciół. Obóz LEGO to niezwykły czas, który zapada w pamięć dziecku na wiele lat. Pierwszy taki wyjazd często jest początkiem wielkiej obozowej przygody, która kontynuowana jest później przez kolejne lata.

Materiał zewnętrzny