Atrakcje i Rozrywka w Polsce

zima

Wiele osób uległo już urokowi Zakopanego. Tysiące turystów ciągną tutaj każdego roku, poszukując urokliwych widoków oraz innych atrakcji i sposobów na spędzenie wolnego czasu. Wakacje, ferie, krótkie wypady z przyjaciółki, weekend z rodziną – każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zima rządzi w Zakopanem

Zakopane najpiękniejsze jest zimą. Nic nie dorównuje widokowi tatrzańskich szczytów, na których zalega bielutki śnieg. Taki sam, jak pokrywający okoliczne lasy, zasypujący polany, dróżki, kryjący pod sobą wszystko. Są miejsca, gdzie wydaje się, jakby czas się zatrzymał. Jeśli tylko odwrócimy wzrok od infrastruktury hotelowej, skierujemy go na lasy i góry, to możemy poczuć się, jakby sto czy jeszcze więcej lat temu. Ta niezmienność gór jest fascynująca i to ona przyciąga wiele osób. Jednak nie wszystkie oczywiście, bo przecież każdy ma swój własny sposób na wypoczynek. Tam, gdzie jeden nostalgicznie wpatruje się w ośnieżone wierchy, tam drugi zastanawia się, jak intensywnie wykorzystać krótki czas urlopu. Można to robić na wiele sposobów.

Wypoczywaj aktywnie

Jedną z niezmiennych od lat aktywności górskich są spacery po nich. To dobry pomysł, pod warunkiem, że jest się w niezłej formie fizycznej i zna się zasady bezpiecznej turystyki górskiej w takich okolicznościach. Nie jest to aktywność dla każdego... Alternatywą dla klasycznych spacerów pieszych są ski tury, czyli wyprawy przełajowe na nartach, oraz wyprawy na rakietach śnieżnych, dobrze znanych w innych zakątkach globu, chociaż w Polsce jeszcze niezbyt popularnych. Zawsze pozostaje też kolejna klasyka, czyli po prostu jazda na nartach albo na desce snowboardowej. W okolicach Zakopanego, na Podhalu, w sąsiedniej Słowacji jest dużo tras, na których można szusować niezależnie od umiejętności.

Wielkich umiejętności nie wymaga także kolejny ze sposobów spędzania wolnego czasu w górach. Skutery śnieżne Zakopane podbijają od kilkunastu sezonów i mimo że nie jest to atrakcja tania, to jednak wiele osób skusi się na nią z wielką chęcią i bez żałowania grosza. Z prostego powodu – to atrakcja z gatunku niepowtarzalnych. Mało jest miejsc w Polsce, w których występują na tyle duże opady śniegu, by można było pojeździć na skuterze. Nie jest to też maszyna często spotykana, więc by się nią przejechać, trzeba w zasadzie zwrócić się do wypożyczalni. I tu właśnie warto zwrócić uwagę na ofertę prezentowaną na stronie snowdoo.pl – wypożyczalni z doświadczeniem blisko dwóch dekad, najlepszym sprzętem, doskonale opracowanymi trasami oraz gronem wykwalifikowanych instruktorów i przewodników. Można powiedzieć, że firma oferuje dla każdego coś miłego – bo oferta faktycznie jest różnorodna. Od krótkiej, godzinnej przejażdżki, po długą, również nocną, lub całodzienną wyprawę czy też możliwość uczestnictwa w ognisku, biesiadzie albo połączenia z bardziej klasycznym i tradycyjnym kuligiem. Opcji jest naprawdę sporo i żadna z nich nie pozostawia miejsca na nudę!