Atrakcje i Rozrywka w Polsce

hotel w Tatrach

Termy to bardzo chętnie odwiedzane miejsca relaksu, ale też rodzinnych zabaw w ciepłej wodzie. Najlepsze kompleksy termalne w naszym kraju znajdują się w regionie Podhala, dzięki czemu wyjazd na termy może być tylko jednym z elementów fantastycznego pobytu, na przykład weekendowego. Jeśli chcesz zafundować sobie przyjemny czas poza domem, zregenerować się, pozbyć nagromadzonego stresu i pobyć z bliskimi, to rozważ opcję term z noclegiem. Dlaczego warto? Kilka dobrych powodów znajdziesz w naszym artykule.

 

Jeśli na termy, to najlepiej pod Tatry

Choć w Polsce są już dostępne kompleksy basenowe zasilane wodą termalną zlokalizowane w centralnej i północnej części naszego kraju, to wciąż najbardziej zalecanym kierunkiem jest Podhale. Dlaczego? Główny powód to bardzo wysoka jakość tamtejszej wody termalnej, bogatej w minerały i o optymalnym bilansie jonowym. Jej temperatura na wyjściu ze źródła jest również na tyle wysoka, że nie wymaga już dodatkowego podgrzewania.

Z tego powodu osoby, którym zależy nie tylko na zabawie czy wypoczynku w wodzie, ale też na odniesieniu korzyści zdrowotnych z kąpieli termalnych, priorytetowo traktują wyjazd na termy na Podhale.

Oczywiście mieszkańcy oddalonych regionów Polski stają przed dylematem natury logistycznej i raczej nie decydują się na jednodniowe wypady na termy na południu naszego kraju. W takim przypadku idealnym pomysłem będzie połączenie term z noclegiem pod Tatrami.

Dlaczego warto?

Weekend na Podhalu, którego elementem będzie zażycie kąpieli termalnych, to wspaniały pomysł na regenerację. Jeśli szukasz pomysłu na krótki, ale bardzo atrakcyjny wyjazd, to kieruj się właśnie pod Tatry. Oto kilka argumentów, które za tym przemawiają:

  • Zatrzymując się na Podhalu na weekend masz pewność, że maksymalnie wypoczniesz i wykorzystasz potencjał terapeutyczny wody termalnej – nie musisz się obawiać długiego, męczącego dojazdu i powrotu do domu tego samego dnia;
  • Jest to znakomite rozwiązanie dla rodzin z dziećmi mieszkających kilkaset kilometrów od Zakopanego, które słusznie nie chcą fundować pociechom łącznie kilkunastu godzin w samochodzie;
  • Dzięki noclegowi możesz skorzystać z szeregu innych atrakcji, jakie oferuje region Podhala, jak trekking po górach, zwiedzanie Zakopanego, spływ Dunajcem, spacer do jednej z urokliwych tatrzańskich dolin czy uprawianie sportów zimowych.

Więcej o tym, dlaczego warto zafundować sobie i swoim bliskim wyjazd na termy z noclegiem, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.ecotatry-hotel.pl/blog/termy-z-noclegiem-to-bardzo-dobry-pomysl/.

Jak połączyć komfortowy pobyt w górach z kąpielami termalnymi?

Decydując się na opcję term z noclegiem warto przede wszystkim rozejrzeć się za dobrej klasy hotelem położonym możliwie blisko atrakcyjnych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Zwróć również uwagę na wygodny dojazd, aby nie tracić czasu w korkach, a może nawet mieć możliwość skorzystania z komunikacji zbiorowej (np. prywatnych busów).

Dobra lokalizacja i znakomite warunki pobytu to cechy, które wyróżniają Hotel Eco Tatry w Kościelisku. Ten trzygwiazdkowy obiekt jest położony w odległości zaledwie około 15 minut jazdy od popularnych Term Chochołowskich w Chochołowie. Jeśli preferujesz inne termy, to dojazd do Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej zajmie tylko około 35 minut, a do Term BANIA w Białce Tatrzańskiej około 45 minut.

Oczywiście czas spędzony pod Tatrami nie powinien się ograniczać tylko do kąpieli termalnych. Hotel Eco Tatry w Kościelisku to doskonała baza wypadowa do zwiedzania Podhala i największych atrakcji regionu (bardzo blisko stąd np. do Zakopanego czy przepięknej Doliny Kościeliskiej), uprawiania turystyki pieszej i rowerowej czy napawania się jednym z najlepszych w Tatrach widoków na szczyt Giewontu.

Ponadto do dyspozycji gości hotelu jest strefa SPA z sauną fińską, sauną infrared, jacuzzi czy leżakami, na których można odpocząć pomiędzy seansami w saunie, sala rekreacyjna z bilardem i piłkarzykami, lobby bar serwujący doskonałe koktajle i desery oraz pyszne śniadania przygotowywane ze świeżych produktów.

Z pełną ofertą, w tym atrakcyjnymi pakietami pobytowymi dla dwojga, rodzin czy przyjaciół, zapoznasz się na stronie internetowej Hotelu Eco Tatry w Kościelisku - https://www.ecotatry-hotel.pl/.