Baza Firm Turystycznych


Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie

Dane adresowe:

Ulica i Nr: Rynek 3
Kod Pocztowy: 43-430
Miasto: Skoczów
Województwo: Śląskie
Dane kontaktowe:

Tel.: 33 82 80 153
Email: cee@um.skoczow.pl
Strona www: cee.skoczow.pl/

Opis Firmy: W Centrum Edukacji Ekologicznej można zapoznać się z bogactwem fauny i flory z terenu Gminy Skoczów. Ważną kwestią poruszaną w ekspozycjach są zagadnienia ekologiczne i nauka prawidłowego postępowania, które służy środowisku naturalnemu. Centrum podzielone jest na 9 sal tematycznych.: Flora I, Flora II, Woda, Powietrze, Wiem co jem, Ryby, Płazy i Gady, Ptaki, Drzewa. W każdej z nich znajdziemy informacje przyrodnicze i edukacyjne podane w ciekawy, czasem zaskakujący a na pewno angażujący sposób.

Opis działalności / Oferta: Główny cel naszej działalności to edukacja ekologiczna społeczności lokalnej, w szczególności dzieci i młodzieży. Jednak część naszych działań jest również przeznaczona dla całych rodzin oraz dla osób dorosłych. Integralną częścią Centrum Edukacji Ekologicznej jest też Park na Górnym Borze wraz ze znajdującą się tam ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą.
Zależy nam na poszerzaniu wiedzy o środowisku (lokalnej i nie tylko) wśród mieszkańców i turystów, uświadamianiu problemów, z jakimi mierzy się nasza przyroda i jak duży jest w tym udział człowieka. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy poprawić stan otaczającego nas środowiska.
Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie to aż 9 sal wystawowych, w których można zapoznać się z lokalną przyrodą – zarówno fauną jak i florą, pogłębić swoją wiedzę o zagadnieniach takich jak zanieczyszczenie wody, powietrza, a także poznać zasady zdrowego odżywiania.
Ekspozycja jest dostosowana do potrzeb osób w różnym wieku i o różnych potrzebach – bez względu na to, czy odwiedzą nas przedszkolaki, czy młodzież licealna lub dorośli, jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu dla siebie coś interesującego.
Informacje:

Zasięg działalności: Lokalny
Dni pracy i Godziny otwarcia: Poniedziałek 7.30-15.30
Wtorek 7.30-16.30
Środa 7.30-15.30
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30


Typ firmy: Obiekty
  

SZUKAJ W BAZIE FIRM