Baza Firm Turystycznych


Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Dane adresowe:

Ulica i Nr: Szafarnia 1
Kod Pocztowy: 87-404
Miasto: Radomin
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Dane kontaktowe:

Tel.: 56 682-79-30
Email: osrodek@szafarnia.art.pl
Strona www: www.szafarnia.art.pl

Opis Firmy: Ośrodek Chopinowski w Szafarni, jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Od początku działalności Ośrodek ma na celu popularyzację postaci Fryderyka Chopina i jego twórczości.Położony na ziemi dobrzyńskiej, powstał dla upamiętnienia dwóch wakacyjnych wizyt Fryderyka Chopina w Szafarni, podczas których kompozytor poznawał polski folklor i słuchał muzyki ludowej. Pod jej wpływem zaczął komponować pierwsze mazurki. Wspomnienia z pobytu w Szafarni zawarł w „Kurierze Szafarskim”. Ośrodek mieści się w zabytkowym dziewiętnastowiecznym pałacu otoczonym malowniczym parkiem.

Opis działalności / Oferta: W soboty o godzinie 17.00 odbywają się tu koncerty muzyki poważnej, jazzowej i rozrywkowej. Ośrodek prowadzi także działalność edukacyjną, w ramach której organizowane są audycje muzyczne z muzyką na żywo skierowane do grup młodzieży szkolnej, dzieci i osób dorosłych poświęcone postaci Fryderyka Chopina.

W Ośrodku odbywają się też inne artystyczne wydarzenia, takie jak: wystawy, przedstawienia teatralne, kursy mistrzowskie, warsztaty muzyczne, konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie, konkurs recytatorski, a także prestiżowy, posiadający 25-letnią tradycję Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży. Zwiedzający zainteresowani postacią kompozytora mogą wzbogacić swoją wiedzę, korzystając z bogatego zbioru biblioteki, audioprzewodnika oraz wystaw. W Ośrodku działa kawiarnia. Park otaczający pałac jest otwarty dla odwiedzających w godzinach pracy Ośrodka.

Szafarnia jest też miejscem aktywności turystycznej, znajduje się na polskim odcinku Szlaku św. Jakuba (Camino de Santiago
Informacje:

Zasięg działalności: Międzynarodowy
Dni pracy i Godziny otwarcia: wtorek-piątek 8.00-16.00
sobota-niedziela 12.00- 16.00
poniedziałek nieczynne


Typ firmy: Obiekty

Wskazówki dojazdu: Samochodem
z Warszawy – 177km
z Torunia – 40 km
z Bydgoszczy – 106 km
z Golubia Dobrzynia – 6 km
z Kowalewa Pomorskiego – 19 km
z Brodnicy – 29 km
z Rypina – 22km

Na sobotnie koncerty można dojechać Chopin Busem:
z Torunia
15:30 – Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2
15:40 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)
z Golubia-Dobrzynia
16:30 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)
Powrót około pół godziny po koncercie.
  

SZUKAJ W BAZIE FIRM

OSTATNIO DODANE - BAZA FIRM