Baza Firm Turystycznych


Bacówka PTTK nad Wierchomlą

Dane adresowe:

Ulica i Nr: -
Miasto: Piwniczna
Województwo: Małopolskie
Dane kontaktowe:

Tel.: 502 458 518.
Email: wierchomla(at)wstronenatury.pl
Strona www: wierchomla-schronisko.pl

Opis Firmy: Bacówka nad Wierchomlą to schronisko turystyczne PTTK położone w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny Krynickiej, na niebieskim szlaku pomiędzy Runkiem i Pustą Wielką. Schronisko jest położone nieopodal Głównego Szlaku Beskidzkiego i stanowi naturalny przystanek dla osób wędrujących od strony Rytra lub Krynicy. Obok schroniska przebiegają również szlaki narciarskie, konne i rowerowe.

Opis działalności / Oferta: OFERTA SCHRONISKA

Schronisko zaprasza turystów wędrujących z plecakiem szukających schronienia lub odpoczynku na szlaku. Wędrowców i spacerowiczów pragnących odpocząć, smacznie posilić się i skosztować naszych specjałów. Osoby preferujące kilkudniowe pobyty umożliwiające poznanie okolicy lub odpoczynek od codziennego zgiełku. Narciarzy zjazdowych, którzy w dzień pragną korzystać z wyciągów, ale wieczorami preferują klimat górskiego schroniska. Rodziny z dziećmi szukające spokojnego miejsca na spędzenie przedłużonego weekendu, ferii lub wakacji.

Oferujemy noclegi w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych. Toalety i prysznice wydzielone dla nocujących znajdują się w najniższej kondygnacji.
Informacje:


Typ firmy: Obiekty

Wskazówki dojazdu: Schronisko usytuowane jest na wysokości 887 m n.p.m., na rozległej polanie, której stoki opadają do doliny Wierchomli Małej, sprzed schroniska otwierają się przepiękne widoki na pasmo Radziejowej oraz wyjątkowo okazała panorama na Tatry. Dotrzeć tu można zarówno szlakami od Jaworzyny Krynickiej i Runka, Wierchomli, Szczawnika, Żegiestowa, Piwnicznej, Rytra i Hali Łabowskiej oraz widokowym grzbietem od górnej stacji wyciągu krzesełkowego z Wierchomli, drogą leśną z Wierchomli, drogą biegnącą doliną potoku ze Szczawnika.
  

SZUKAJ W BAZIE FIRM