Baza Firm Turystycznych


Biuro Informacji Turystycznej w Pszczynie

Dane adresowe:

Ulica i Nr: Brama Wybrańców 1
Kod Pocztowy: 43-200
Miasto: Pszczyna
Województwo: Śląskie
Dane kontaktowe:

Tel.: 32 212 99 99
Email: bit(at)pszczyna.info.pl
Strona www: www.pszczyna.info.pl

Opis Firmy:

BIT prowadzi kompleksową informację turystyczną dotyczącą Ziemi Pszczyńskiej. Promuje zabytki miasta i regionu oraz towarzyszącą im bazę turystyczną: restauracje, hotele, biura podróży, ośrodki rekreacyjne i sportowe.

Ponadto BIT prowadzi sprzedaż książek, folderów i innych wydawnictw dotyczących naszego regionu jak również pamiątek z Ziemi Pszczyńskiej.


Opis działalności / Oferta:

W dolinie rzeki Pszczynki, pośród lasów i wszechobecnej wody leży jedno z najpiękniejszych miast województwa śląskiego. PSZCZYNA - miasto o prawie 700-letniej historii od wieków jest stolicą bogatej w tradycje i zabytki Ziemi Pszczyńskiej.

Położenie na przecięciu tras Oświęcim-Rybnik i Katowice-Bielsko-Cieszyn czyni z Pszczyny ważny węzeł komunikacyjny. Miasto jest także siedzibą gminy i powiatu oraz centrum usługowym i handlowym dla całego regionu.

Dobrze zachowany, średniowieczny układ urbanistyczny starego miasta, piękny rynek oraz liczne zabytki architektury XVIII i XIX-wiecznej nadają Pszczynie nastrojowy, kameralny charakter. Niezwykłe wrażenie robi zamek książęcy położony w otoczeniu malowniczego 150-hektarowego parku krajobrazowego.

Wszystko to sprawia, ze Pszczyna - nazywana Perła Górnego Śląska - jest miejscem bardzo atrakcyjnym dla odwiedzających, którzy mogą tu odpocząć wśród bogatej historii i przyrody.

Informacje:

Zasięg działalności: Krajowy


Typ firmy: Usługi
  

SZUKAJ W BAZIE FIRM