Baza Firm Turystycznych


Zapiecek Gospodarstwo Agroturystyczne

Dane adresowe:

Ulica i Nr: Idzbark 74
Kod Pocztowy: 14-100
Miasto: Ostróda
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Dane kontaktowe:

Tel.: (89) 641 11 33
Strona www: www.idzbark.pl

Opis Firmy: Gospodarstwo Agroturystyczne "Zapiecek" powstało z myślą o osobach pragnących uciec od zgiełku miast i szukających ukojenia w ciszy mazurskich wzgórz. Znajduje się ono na skraju wsi Idzbark, na Mazurach Zachodnich.

Sam budynek stoi pośród pól, lasów i tysiąca świerków posadzonych przez gospodarza. Śpiew ptaków i szum wiatru są zatem naszą ulubioną muzyką, a do oferowanych atrakcji zaliczamy spacer do pobliskiego rezerwatu Orła Bielika lub młode liski, co roku bawiące się tuż za miedzą.

"Zapiecek" jest miejscem jakich mało, ponieważ jego gospodarzom udało się połączyć położenie wiejskie z niektórymi wygodami miejskiej architektury.

Obiekt jest budynkiem obszernym, w którym każdy gość znajdzie kąt i czas, aby się wyciszyć i odprężyć. Wiodącym tematem tego miejsca jest przestrzeń, która objawia się już przy wjeździe na teren posiadłości. Tę samą cechę odnajdziemy wewnątrz budynku, gdzie witają nas przyjazny hol i skąpana w słońcu sala kominkowo-jadalna.

Opis działalności / Oferta: Na dużej powierzchni w budynku zostały przygotowane miejsca noclegowe dla dziesięciu osób, co gwarantuje dużą wygodę i swobodę ruchu. Łóżka zostały rozdzielone na cztery niemalże autonomiczne jednostki mieszkalne:
2x dwie osoby
2x trzy osoby
z możliwością dostawienia dodatkowych łóżek

Córka gospodarzy urządziła każdy z pokoi w odrębnym, niepowtarzalnym stylu zainspirowanym standardami muzyki "około-jazzowej".

Wyposażenie pokoi:

wygodna łazienka z dużym prysznicem
lodówka
telewizor (z cyfrową TV satelitarną)
dostęp do internetu
balkon

Całość dopełniają wyjątkowe, ręcznie zdobione meble, oryginalne obrazy oraz przeróżne dodatki.

Oprócz pokoi, na pierwszym piętrze znajdą Państwo salon, w którym zapraszamy do wspólnego oglądania telewizji, picia herbaty lub napisania kartek od bliskich. Czekają na Państwa także gry planszowe, książki i czasopisma. A dla marzycieli jest duże okno na nasz mazurski świat.

Parter urzeka ciepłem wystroju wnętrza i trzaskających polan w kominku. Tutaj jest miejsce na przyjmowanie posiłków - wspólne lub przy oddzielnych stołach. Aby każdy posiłek był świętem, przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowo dużą kuchnię ze wszystkimi wygodami.

Dla tradycjonalistów i ciekawych świata oferujemy jednak także możliwość pieczenia gofrów w stuletniej gofrownicy na fajerkach w kaflowym piecu.

W cenie noclegu zawarte jest również wypożyczenie sprzętu takiego jak rowery, sanki, narty czy hulajnogi. Służymy także pomocą w zagospodarowaniu czasu wolnego.

Wielką popularnością wśród naszych dużych i małych gości cieszy się nasze małe zoo. Do grona trzech egzotycznych kaczek, czterech królików-miniaturek, dwóch - kultowych już - psów i pary Kuców Szetlandzkich niebawem dołączy źrebaczek.

Dla dzieci istnieje możliwość zamówienia przejażdżki bryczką po okolicy, dorośli natomiast ucieszą się z oferty przewiezienia łódki wędkarskiej na pobliskie jeziora. Gospodarz służy pomocą przy wykupieniu karty wędkarskiej.

Na większe wody wypłyną Państwo w towarzystwie miejscowego kapitana "szuwarowo-bagiennego", którego "Martyna" woduje na Szelągu Małym. Podczas rejsu spacerowego pan Dariusz chętnie opowie o tajemnicach, jakie kryją nasze lasy i jeziora.

Na "bezpieczną adrenalinę" zaprasza natomiast pan Paweł, który organizuje spływy kajakowe po Kanale Ostródzko-Elbląskim i innych szlakach wodnych.

W Idzbarku mogą Państwo nabyć sezonowe świeże owoce, warzywa i grzyby. W sąsiedztwie istnieje ponadto możliwość zaopatrzenia się w świeże mleko i twaróg oraz w jajka i różne przetwory domowej roboty.
Informacje:

Zasięg działalności: Krajowy


Typ firmy: Obiekty / Usługi
  

SZUKAJ W BAZIE FIRM