Europa

Choć niedoceniany, jednak tak różnorodny i pełen atrakcji kraj, jak Niemcy, może zaskoczyć turystów swymi niezwykłymi miastami. Wśród tych, których piękno już dawno dostrzegły biura podróży, znajduje się Lipsk. To jedno z najciekawszych miast w Niemczech, a jednocześnie najważniejszy ośrodek miejski na terenie Saksonii. Nic dziwnego, że wycieczki tak chętnie zaglądają na teren tego miasta. Do zwiedzenia jakich zabytków zachęcają biura podróży?

Lipsk, znany głównie dzięki targom oraz cenionym w świecie uniwersytetom, staje się coraz ważniejszym ośrodkiem turystycznym. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości?

  • Lipsk jest miastem, na terenie którego można poznać współczesne Niemcy: zachwycające kulturą, rozwijającą się gospodarką oraz ośrodkami akademickimi cenionymi na całym świecie.
  • Z drugiej strony przyciąga i fascynuje historia tego miasta, o której przypomina tak wiele cennych zabytków. W mieście, które już pod koniec XII wieku stało się znane dzięki targom, można zobaczyć ciekawą kolekcję perełek dawnej architektury. Jedną z tych najcenniejszych jest kościół św. Tomasza, którego budowę rozpoczęto w XIII wieku. Biura podróży w ofertach swych wycieczek po Lipsku uwzględniają tę świątynię w pierwszej kolejności, a to ze względu na znajdujący się w jej wnętrzu nagrobek Jana Sebastiana Bacha. Drugim skarbem architektury sakralnej na terenie tego miasta jest kościół św. Mikołaja. Jego budowę rozpoczęto w XIV wieku. Na terenie Lipska nie brak też ciekawych zabytków świeckiej architektury. Zachwycić może bez wątpienia Stary Ratusz, nie brak też na terenie miast ciekawych przykładów mieszczańskiego baroku.
  • Wśród placówek muzealnych, które koniecznie trzeba zwiedzić w czasie wycieczki po mieście, znajduje się tak wielka atrakcja, jak dom rodzinny Jana Sebastiana Bacha. Warto również odwiedzić miejscowe Muzeum Sztuk Pięknych, którego kolekcja może zachwycić każdego miłośnika sztuki.

Address : Radius :