Europa

Polacy chętnie odwiedzają sąsiednie kraje, a Niemcy są częstym kierunkiem turystycznych wypraw. Nic dziwnego. Bliskość Polski oraz liczne atrakcje turystyczne czekające na terenie tego kraju są doskonałą zachętą dla turystów. Biura podróży, które chętnie organizują wycieczki po tym kraju, doskonale wiedzą czym przyciągnąć miłośników podróży.

Piękne zabytki oraz niezwykła magia - oto walory, dzięki którym Drezno stało się jednym z najważniejszych punktów w takich ofertach.

Dlaczego warto wybrać się do Drezna?

  • To jedno z najpiękniejszych miast na terenie Saksonii
  • Jeden z najwspanialszych ośrodków miejskich we wschodniej części kraju
  • To jednocześnie miasto, na terenie którego łączą się kulturalne wpływy środkowej i zachodniej Europy, tworząc wyjątkową atmosferę. To ona przyciąga turystów w równie wielkim stopniu, jak miejskie zabytki.
  • Przecięte rzeką Łabą miasto ma się czym pochwalić, zarówno Nowe jak i Stare Miasto mogą oczarować swą zabudową.Wspaniały pałac Zwinger ze słynną Galerią Drezdeńską oraz wiekowa katedra, synagoga i gmach opery - oto najważniejsze atrakcje czekające na lewym brzegu Łaby. Oczarować może również dawny Arsenał oraz okazały gmach Akademii Sztuk.
  • Na prawym brzegu Łaby również czekają unikalne atrakcje. Jedną z tych najważniejszych jest Pałac Japoński, przyciąga również kościół Trzech Króli. Z pewnością warto w czasie wycieczki po tej części miasta odwiedzić i znajdujące się na jego terenie placówki muzealne. Wśród tych najciekawszych znalazło się Muzeum Sztuki i Tradycji Ludowej, z którym o uwagę zwiedzających walczy leżące po drugiej stronie rzeki Muzeum Transportu.

Address : Radius :