Europa

Znany przede wszystkim jako jeden z najważniejszych ośrodków finansowych w Europie, jest też miastem atrakcyjnym pod względem turystycznym.

Średniowieczne uliczki starego miasta mają wiele uroku, podobnie zresztą jak zachowane przy nich domy z pruskiego muru. Są one wielką atrakcją dla turystów, którzy wędrują po mieście w poszukiwaniu jego historycznych atrakcji. Z tą historyczną zabudową silnie kontrastuje współczesny Frankfurt - nowoczesna metropolia pełna wieżowców i reprezentacyjnych biurowców. Całość prezentuje się wspaniale i jest najlepszym dowodem na to, że tradycja i nowoczesność mogą się rewelacyjnie uzupełniać.

 

Jakie zabytki tego miasta cieszą się największą popularnością wśród turystów?

  • Wśród gmachów, które wyjątkowo mocno przyciągają uwagę, znajduje się tutejszy ratusz. Wzniesiony w początkach XV wieku jest chętnie podziwiany przez zwiedzających.
  • W czasie wycieczki po mieście warto też odwiedzić tutejsze świątynie. Tą najważniejszą jest katedra św. Mikołaja, której budowę rozpoczęto w połowie XIII wieku. Zachwyca też młodszy o kilka dekad kościół św. Mikołaja. Frankfurt nad Menem może się również pochwalić okazałymi świątyniami ewangelickimi i synagogą. Po remoncie wspaniale prezentuje się synagoga Westend z początków XX wieku, która była największą ze wszystkich synagog wzniesionych na terenie tego miasta.
  • O żydowskiej społeczności przypomina też wyjątkowa placówka muzealna, jaką jest Muzeum Ulicy Żydowskiej.
  • Wśród nowszych atrakcji miasta wyróżnia się Ogród Palmowy, w którym od ponad 150 lat prezentowane są egzotyczne gatunki roślin.
  • Nie brak też na terenie miasta obiektów związanych z kulturą oraz sztuką. Z pewnością warto odwiedzić tutejszą operę oraz zajrzeć do Muzeum Sztuki Współczesnej.
  • Jednym z obowiązkowych punktów w programie niemal każdej wycieczki przybywającej do tego miasta jest też wizyta w muzeum urządzonym w wyjątkowym miejscu - w rodzinnym domu Goethego, który do dziś jest uznawany za najważniejszego obywatela Frankfurtu nad Menem.

Address : Radius :