Europa

To miasto jest doskonale znane polskim turystom. Dla tych, którzy odwiedzają Niemcy, Hamburg jest bez wątpienia jednym z bardziej atrakcyjnych celów podróży.  Leżące w północnej części kraju miasto jest nie tylko jednym z najważniejszych portów w Europie, ale i jednym z najpotężniejszych ośrodków przemysłowych w tej części świata. Czy w tym ważnym mieście leżącym w pobliżu ujścia Łaby do Morza Północnego może rozwijać się również turystyka?

  • Hamburg niemal od początku swej historii był miastem wyjątkowo ważnym. Leżący nad rzeką Alster najpierw zyskał sławę jako Gród Saski, później - jako ważny ośrodek handlu i rzemiosła, który stał się jednocześnie siedzibą arcybiskupstwa.
  • Już w XVII wieku Hamburg stał się jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych na terenie współczesnych Niemiec. To właśnie tu powstała pierwsza w tym kraju opera, tu rodzili się znani kompozytorzy i muzycy.
  • W połowie XIX wieku zyskał Hamburg uznanie jako ważne miasto portowe, a w początkach XX wieku stał się ważnym ośrodkiem akademickim. Dziś, w początkach XXI wieku, Hamburg zyskuje też na znaczeniu jako ośrodek turystyczny. Jego historyczne centrum z pewnością może okazać się atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika niezwykłych zabytków.
  • Tu rzeka Alster tworzy wyjątkowy kanał, nad którym znalazły dla siebie miejsce najpiękniejsze budowle miasta. Przy promenadach utworzonych nad brzegami kanałów można zatem podziwiać piękne kamienice, a na terenie starówki - piękne zabytki świeckiej i sakralnej architektury, które najpiękniej przypominają o długiej historii tego miasta.
  • Ratusz oraz kościół św. Piotra to obowiązkowe punkty w programie zwiedzania miasta, choć na uwagę zasługują również kościoły św. Katarzyny oraz św. Jakuba.
  • Z pewnością warto wybrać się na spacer po ulicy Deich, której największą ozdobą są modernistyczne gmachy.
  • Na miłośników przyrody czeka w Hamburgu wspaniały ogród zoologiczny oraz ogród botaniczny pełen wyjątkowych roślin.
  • Na uwagę zasługują również miejskie placówki muzealne.
  • Godne podziwu jest Muzeum Historii Hamburga, w którym kompleksowo przedstawiono dzieje miasta. Muzeum Poczty oraz Muzeum Sztuki to kolejne ciekawe placówki, z którymi o uwagę turystów konkuruje pobliskie Muzeum Sztuki i Rzemiosła.
  • Wielką atrakcją jest też hamburskie Jezioro Alster, które nie tylko tworzy wyjątkową scenerię, ale i sprzyja uprawianiu sportów wodnych.

Piękne zabytki i niezwykłe atrakcje znajdujące się na terenie miasta sprawiają, że w Hamburgu turystyka ma się doskonale ,wielki przemysł i nowoczesność pięknie łączy się z tradycyjną zabudową oraz historycznym charakterem.

Address : Radius :