Europa

Santorini,Grecja

Słoneczna Grecja od lat przyciąga turystów marzących o pięknych plażach, rajskich widokach oraz wspaniałych zabytkach, czekających w tym kraju niemal na każdym kroku. Wspaniałych przygód coraz częściej szukamy też na wyspach, dzięki którym Grecja stała się jedną z turystycznych potęg Europy. Na które z nich warto się wybrać w 2015 roku?

5.Naxos
Największa wyspa na Cykladach, do niedawna była przez większość turystów pomijana w czasie podróży po Grecji i wyspach Morza Egejskiego. Obecnie turyści zaglądają tu coraz chętniej. Jedni spędzają tu cały urlop i poznają dokładniej tę wyspę. Inni, jak klienci Rainbow Tours, zaglądają tu w czasie wycieczek fakultatywnych, będących dodatkową atrakcją dla osób spędzających wczasy na sąsiednich wyspach. Naxos, która znana jest z wydobycia marmuru, pięknych winnic oraz miejsc związanych z kultem Dionizosa, zaczyna zatem odgrywać coraz ważniejszą rolę w greckiej turystyce, choć do turystycznych potęg nie można jej jeszcze zaliczyć.


4.Mykonos
Jest jedną z piękniejszych wysp na Morzu Egejskim, a jej popularność rośnie z roku na rok. Kusi ona swym kosmopolitycznym charakterem, pięknymi plażami oraz miastami, które urzekają urokiem typowych starych, greckich osad. W czasie podróży po tej wyspie można przeżyć wiele wspaniałych przygód, w tym spotkać pelikany. Ujrzeć też można wiele pięknych domów, budowanych bezpośrednio nad wodą, oraz niezwykłą kolekcję wiatraków, będących jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w krajobrazie tej wyspy.


3.Santorini
Ta malownicza wyspa pochodzenia wulkanicznego ma się czym pochwalić. Turystów przyciągają tu przede wszystkim plaże, pokryte ciemnym piaskiem, a także winnice, w których powstają wyśmienite wina. Są one zaliczane do grona lokalnych specjałów, z którymi w czasie pobytu na wyspie koniecznie trzeba się zapoznać. A co warto zwiedzić? Oia oraz Fira to miasta, które warto odwiedzić w czasie wypoczynku na tej wyspie, choć wielu turystów za ważniejszą atrakcję uznaje ruiny antycznego miasta Thery. Kuszą tu również wspaniałe plaże, w gronie których wyróżniają się Biała i Czerwona Plaża.


2.Rodos
Największa wyspa w archipelagu Dodekanezu może się pochwalić zabytkami, które mają ogromną wartość artystyczną i historyczną. Dla większości turystów najważniejszą atrakcją są tu zamki joannitów, z którymi można się spotkać w wielu miejscowościach na terenie wyspy, jak i starówka w mieście Rodos. Czekają tu również malownicze klasztory oraz nadmorskie kurorty, w których komfortowe warunki pobytu łączą się z historyczną atmosferą. Można się o tym przekonać m.in. podczas wizyty w Lindos – mieście, które stało się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych wyspiarskiej Grecji.


1.Kreta
Liderką w rankingach popularności greckich wysp pozostaje Kreta. To największa wyspa Grecji, która może pochwalić się licznymi atrakcjami. Chania ze swą wspaniałą latarnią morską i portem stała się jedną z ważniejszych wizytówek wyspy. Nie brak tu pięknych plaż, choć za najważniejszą atrakcję wyspy uchodzą tutejsze stanowiska archeologiczne. Prym wiodą te, które pozwalają na podziwianie pamiątek związanych z kulturą minojską. Knossos czy Fajstos to główne cele turystycznych wypraw, w szczególności dla tych turystów, których fascynują minojskie pałace.


Każda z greckich wysp może się pochwalić wspaniałymi atrakcjami, każda z nich ma swój unikalny charakter. Miejsc, w których można spędzać wakacje w greckiej atmosferze, nie zabraknie zatem dla nikogo. Odkrywana przez turystów Naxos czy sprawdzone i cenione od lat wyspy, jak Kreta i Rodos – oto propozycje, z których każdy miłośnik wyspiarskich atrakcji może korzystać do woli.