Europa

Plaża nad Morzem Czarnym - Albena, Bułgaria

Wczasy w Bułgarii. Słoneczny Brzeg.

Częstym kierunkiem wakacyjnych podróży stała się Bułgaria, głównie ze względów finansowych i gwarancję pogody. Na jej terenie kuszą Złote Piaski, choć coraz chętniej wybieranym miejscem na wczasy staje się Słoneczny Brzeg. O jego popularności decyduje kilka czynników.

 

Podstawowe znaczenie ma tutejszy klimat oraz duża liczba dni słonecznych w ciągu roku. Bliski Nesebyr, oddalony od Słonecznego Brzegu zaledwie o 3 kilometry, kusi licznymi zabytkami i historycznym układem urbanistycznym. Można tu pozwiedzać, można też dobrze wypocząć.

Sam Słoneczny Brzeg jest największym i najbardziej popularnym kurortem w południowej części wybrzeża Morza Czarnego. To modne kąpielisko może pochwalić się licznymi hotelami oraz pięknym parkiem wodnym. Dodatkową atrakcją, którą szczególnie cenią sobie najmłodsi turyści, jest tutejszy tor kartingowy. W tym kurorcie znajdą dla siebie coś ciekawego również miłośnicy kultury. Miejscowy amfiteatr znany jest z organizacji festiwali muzycznych, które z pewnością umilą pobyt w tym miejscu.

 


Dzięki takim miejscom, jak Słoneczny Brzeg, Bułgaria odgrywa coraz większą rolę w turystyce. Idealne warunki do wypoczynku oraz bliskość historycznych miast sprawiają, że coraz większa liczba osób decyduje się spędzić wczasy właśnie w tym miejscu. Czy warto? Zdaniem tych, którzy taką podróż mają już za sobą – warto.


Albena,Bułgaria
Wielu polskich turystów pragnących spędzić wczasy w Bułgarii wybiera jako miejsce pobytu Albenę. Ten zamknięty kurort leżący na terenie Złotych Piasków może pochwalić się doskonałymi hotelami i jedną z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu Morza Czarnego.

 

Albena, jako kurort zamknięty, jest całkowicie bezpiecznym miejscem, dzięki czemu stała się bardzo popularna wśród tych turystów, którzy podróżują z małymi dziećmi. To z myślą o tych najmłodszych turystach na terenie miejscowości powstały liczne atrakcje, mające uprzyjemnić pobyt w tym miejscu maluchom. Liczne place zabaw oraz park wodny to dla malców miejsca idealne. Dorośli mogą spędzać czas na plaży, mają tu również zapewnioną możliwość uprawiania sportów wodnych.

Albena oferuje też wiele możliwości związanych z zabawą i imprezami. Są tu i dyskoteki, odbywają się koncerty i festiwale muzyczne.


Wakacje w Bułgarii z dziećmi
Na jakie czynniki zwracają uwagę te osoby, które chcą spędzić bezpieczne i pełne wrażeń wczasy z dziećmi?

  • Dla wielu rodziców ważne staje się zaplanowanie kierunku podróży w taki sposób, by klimat sprzyjał zdrowiu dziecka, a panująca w docelowej miejscowości atmosfera pozwoliła małemu turyście na beztroską zabawę
  • Ważne jest też sprawdzenie takich kwestii, jak warunki panujące w wybranym hotelu oraz wygodny sposób podróży na teren docelowego kurortu. Bliskość, szeroki wybór środków transportu oraz zróżnicowana oferta hotelarzy są czynnikami, dzięki którym rodzice chętnie wybierają się ze swymi dziećmi do Bułgarii
  • Korzystny klimat, piękne plaże oraz moc atrakcji to kolejne walory, dzięki którym wczasy z dziećmi w tym kraju stają się wspaniałą przygodą dla całej rodziny. Złoty Brzeg oraz Słoneczne Piaski stały się głównymi regionami turystycznymi tego kraju, a osób spędzających tu wakacje przybywa z każdym rokiem. W ich gronie wyróżniają się te rodziny, które chcą spędzić wyjątkowo udane wczasy z dziećmi w pięknej scenerii.
  • Możliwość skorzystania z licznych atrakcji to kolejna zaleta, która ma wyjątkową moc przyciągania. Wycieczki do takich miast, jak Warna czy Nesebyr, cieszą się ogromną popularnością.
  • Nie brak też zakątków o wielkiej wartości przyrodniczej, które pozwalają na rodzinne wędrówki w pięknym otoczeniu.
  • Dla małych turystów największym skarbem tych kurortów są jednak piękne plaże oraz liczne parki wodne. Są to obiekty doskonale zagospodarowane, pełne atrakcji dla dużych i małych. W efekcie cała rodzina może znaleźć na ich terenie świetne warunki do wspólnej zabawy.

 

więcej na temat Bułgarii i Bałkanów możesz przeczytać na http://balkany-online.pl


Address : Radius :