Europa

Helsinki, Finlandia

W gronie państw skandynawskich Finlandia zajmuje bardzo ważne miejsce. Choć turyści chętniej odwiedzają Danię, Norwegię i Szwecję, i ten kraj może oczarować turystów. Jednym z najważniejszych celów dla turystów są Helsinki – stolica kraju i miasto, które z pewnością zasłużyło na uwagę zwiedzających. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie?

Założone przez szwedzkiego króla Gustawa Wazę miasto jest dziś najważniejszym ośrodkiem miejskim, jakim może się pochwalić Finlandia. To kolorowe miasto przyciąga ciekawą atmosferą i ciekawymi galeriami, dzięki którym miłośnicy sztuki czują się na jego terenie doskonale. Wielu wrażeń dostarczyć może również wizyta w Porcie Południowym, na terenie którego rozpoczynają się wycieczkowe rejsy uroczymi statkami. Taka wyprawa to szansa na spojrzenie na Helsinki z niezwykłej perspektywy oraz na przeżycie wspaniałej przygody.

Na terenie miasta nie brak i ciekawych zabytków dawnej architektury. Pałac prezydenta oraz katedra św. Mikołaja to perełki miejskiej architektury, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. O historii Finlandii doskonale przypominają wpływy wschodniej sztuki, doskonale widoczne w wielu budowlach na terenie miasta. Dowodem silnych związków z Rosją jest również posąg cara Aleksandra II, z którym można się spotkać w ścisłym centrum miasta.

Helsinki są jednocześnie miastem o wyjątkowej kulturze. Turystów mogą skusić tutejsze teatry, w gronie których największa popularnością cieszą się: Teatr Szwedzki oraz Fiński Teatr Narodowy. Wspaniałymi zbiorami sztuki przyciąga z kolei Muzeum Art Ateneum, które nieoficjalnie bywa określane mianem Galerii Narodowej. Wspaniałymi wystawami sztuki może też zachwycić Art Kiasma – kolejne miejsce atrakcyjne dla koneserów odwiedzających Finlandię.

Helsinki mogą oczarować i innymi atrakcjami. Kuszące zbiory znaleźć można w potężnym gmachu Muzeum Narodowego, które pozwala odkryć kulturę Lapończyków. Zadziwić też mogą okazałe biblioteki i księgarnie, które są uznawane za największe w całej Europie. Wszystko to doskonale podkreśla, jak ważną rolę w dziejach europejskiej kultury odgrywa Finlandia. Dla każdego miłośnika sztuki wycieczki po tym kraju mogą się okazać wspaniałym przeżyciem.


Address : Radius :