Europa

Tampere,Finlandia

Czy miasto będące najważniejszym ośrodkiem przemysłowym w kraju może być miejscem atrakcyjnym dla turystów? Tampere jest najlepszym dowodem na to, że stolica krajowego przemysłu może stać się jednocześnie atrakcyjnym celem wycieczki. To jedno z ciekawszych miast, jakim może oczarować Finlandia. Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających?


W mieście, w którym od połowy XIX wieku nastąpił dynamiczny rozwój przemysłu, nie brak atrakcji. Kusi i miejska zabudowa, i piękna okolica. Wycieczki urządzane z terenu Tampere mogą dostarczyć wielu wspaniałych wrażeń i sprawić, że Finlandia oczaruje każdego swym pięknem. Warto też pamiętać, że to miasto znane jako miejsce zapalenia pierwszej w Finlandii żarówki jest też ważnym ośrodkiem akademickim, a gmachy tutejszego uniwersytetu i biblioteki zajmują bardzo ważną rolę w miejskiej zabudowie.


Miejscem, które skutecznie przyciąga i żaków, i turystów, jest wspaniały Rynek Główny. W jego pobliżu czekają najciekawsze zabytki miejskiej architektury. Uwagę przyciąga m. in. Stary Kościół, którego budowę rozpoczęto w latach 20. XIX wieku. Perełką dla miłośników neogotyku jest z kolei pobliski kościół św. Aleksandra, którego ceglana bryła skutecznie przyciąga uwagę turystów. Wspaniałe parki miejskie oraz reprezentacyjne wille fabrykantów to kolejne skarby miasta, które nie bez powodu zyskało miano Manchesteru Finlandii.


Tampere jest jednocześnie miastem przyjaznym dla miłośników niebanalnych placówek muzealnych oraz dla najmłodszych turystów. Dla dzieci unikalną atrakcją jest tutejsza Dolina Muminków z Domem Muminków oraz parkiem tematycznym poświęconym tym sympatycznym bohaterom. Dorośli również na nudę nie będą mogli narzekać. Wielką atrakcją może się dla nich okazać wizyta w Muzeum Lenina oraz w Muzeum Szpiegostwa. Dla miłośników sportu wielką atrakcją jest z kolei wizyta w Muzeum Hokeja na Lodzie, którego wystawa pozwala na zapoznanie się z dawnym sprzętem sportowym oraz z osiągnięciami najważniejszych przedstawicieli tej dyscypliny.


Address : Radius :