Europa

Haemeenlinna, Finlandia

W gronie fińskich miejscowości zasługujących na szczególną uwagę, znajduje się Hameenlinna - położone w południowo-zachodniej Finlandii. To miejsce jest wyjątkowo atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego turysty, dla którego Finlandia to przede wszystkim kraj kuszący piękną scenerią i ciekawą historią. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

 


To stare miasto znane jest przede wszystkim ze wspaniałego średniowiecznego zamku. Potężna budowla z połowy XIII wieku należy do najważniejszych atrakcji w tym kraju. Co ciekawe, jest to jedyny zamek w Finlandii, który został zbudowany z cegły. W swych dziejach służył jako budowla obronna oraz jako więzienie. Był też wykorzystywany jako magazyn zboża, a obecnie pełni rolę ważnej atrakcji turystycznej i siedziby ciekawych placówek muzealnych. Zatem najciekawszą uchodzi Muzeum Historyczne, którego eksponaty pozwalają na lepsze zapoznanie się z historią miasta i jego najbliższej okolicy. Inną atrakcją, która przyciąga turystów, jest mieszczące się na terenie miasta Muzeum Sztuki Fińskiej. Można się tu zapoznać z dziełami najważniejszych malarzy tego kraju, których prace z pewnością zasługują na uwagę.

 

Jak dojechać do Hameenlinny

 

samochodem - Dokładnie 100 km na północ od Helsinek autostradą 3 E12. Najbliższe większe miasto (i lotnisko) jest w Tampere, około 75 km na północ. Droga numer 10 (z Turku do Lahti) przebiega również niedaleko miasta.

 

 

pociągiem - Hämeenlinna leży na najważniejszej linii kolejowej na zachodzie Finlandii. Dobre połączenie z z Helsinek i Tampere, a także miast dalej na północ, jak Vaasa, Oulu oraz Rovaniemi.

 

 

autobusem - autobusy z Tampere do Helsinek zatrzymują się w Hämeenlinnie

 


Address : Radius :