Europa

Pont Neuf (Nowy Most) na Sekwanie w Paryżu, Francja

Kusząca cennymi zabytkami i wyjątkową atmosferą Francja, a przede wszystkim sam Paryż moc atrakcji dla każdego. Paryż to niezwykła kolekcja zabytkowych budowli, a warto skorzystać z możliwości odbycia krótkiego spaceru po tym mieście i odwiedzić najciekawsze mosty na Sekwanie. Każdy z nich na swój niepowtarzalny urok, każdy może okazać się wyjątkową atrakcją turystyczną. Które z nich mają największą moc przyciągania?

  • Jednym z najciekawszych mostów jest tu Nowy Most, który jest cenną pamiątką z przełomu XVI i XVII wieku. to najstarszy istniejący most w Paryżu. Kamień węgielny pod jego budowę położył w 1578 roku król Francji Henryk III (wcześniej król Polski jako Henryk Walezy), budowę zakończył Henryk IV w roku 1604 (lub w 1607, zależnie od źródeł). Projekt wykonał prawdopodobnie Jean-Baptiste Ducerceau lub Guillaume Marchant. Most powstał, aby ułatwić komunikację pomiędzy Luwrem a opactwem St-Germain-des-Pres.
    Nowy Most daje połączenie wyspy Cité z obojga brzegami Sekwany, jego zadanie było ułatwienie połączenia pomiędzy Luwrem a opactwem St-Germain-des-Pres.
    Był to pierwszy paryski most nie zabudowany domami, od samego początku wyposażony w chodniki chroniące przechodniów przed błotem i końmi.
  • Mały Most to kolejna ozdoba Paryża oraz miejsce, które może zachwycić swym urokiem.
  • Turystów najmocniej przyciąga jednak des Arts – pierwszy żelazny most na Sekwanie. Przeznaczony tylko dla pieszych, już dawno stał się jednym z ulubionych miejsc na spacer nie tylko dla mieszkańców Paryża, ale i dla spędzających tu czas turystów.

Każdy z paryskich mostów może oczarować, każdy z nich ma swą fascynującą historię. W czasie wycieczki po tak pięknym kraju, jakim jest Francja, z pewnością warto uwzględnić wizytę na jednym z nich. Może się to okazać ciekawym urozmaiceniem w programie wycieczki, a jednocześnie szansą na odkrycie niezwykle pięknego oblicza Paryża. Na samej Sekwanie jest 37 mostów!.