Europa

Wśród licznych krain, którymi Francja może zachwycić turystów, niezwykle ważne miejsce zajmuje Alzacja. To obecnie jeden z najważniejszych regionów Unii Europejskiej. W Strasburgu, najważniejszym mieście w tej części kraju, mają swą siedzibę najważniejsze instytucje europejskie. W efekcie Alzacja jest bardzo chętnie odwiedzana przez wycieczki szkolne, dla których wizyta w tej części Francji staje się jednocześnie lekcją wiedzy o współczesnym świecie. Na terenie tej krainy Francja pokazuje jednocześnie swe piękne oblicze przyrodnicze i krajobrazowe.

Nizinne krajobrazy oraz malownicze Wogezy (pasmo górskie) sprawiają, że podróż po terenie Alzacji może każdemu turyście sprawić wiele przyjemności.


Alzacja znana na całym świecie z produkcji wina, a
inną miejscową specjalnością jest alzacki pierniki, znany jako Gingerbread.

 

Fortyfikacje dawnej linii Maginota oraz ruiny średniowiecznych zamków są tu najcenniejszymi pamiątkami, które przypominają o długiej historii tej pięknej i niezwykle różnorodnej krainy. Alzacja z pewnością zasługuje na uwagę, a ci, którzy mają okazję wybrać się na jej teren na pewno nie będą tego żałować. Tu kraina, na terenie której Francja prezentuje się niezwykle atrakcyjnie i której warto poświęcić więcej uwagi.

Address : Radius :