Europa

Reichstag, Berlin (Niemcy)

Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki do tego kraju? Czym mogą oczarować turystów Niemcy? Dla turystów z Polski ten kraj jest częstym celem weekendowych wypraw, w trakcie których można lepiej poznać zabytki i kulturę naszych zachodnich sąsiadów.

Niemcy to dla wielu osób przede wszystkim Berlin.

 • Stolica niemiecka z pewnością zasługuje na uwagę. To właśnie tu znajduje się słynna Brama Brandenburska oraz Reichstag – obiekty znane doskonale, będące niemieckimi symbolami (Gmach parlamentu Rzeszy, który został poważnie uszkodzony w pożarze z 1933 roku, a później w wyniku działań wojennych. Od 1999 roku stał się siedziba niemieckiego parlamentu).
 • W trakcie wycieczki do Berlina nie można też pominąć atrakcji związanych z najnowszą historią nie tylko miasta i Niemiec, ale całego świata. Muzeum Muru Berlińskiego to obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki przybywającej do Berlina, a szczególnie obleganym miejscem jest dawne przejście graniczne ( symbol Niemiec od 13 sierpnia do 9 listopada 1989 roku oddzielał Berlin zachodni od wschodniego).
 • Goszcząc w tym mieście z dziećmi, koniecznie trzeba wybrać się do berlińskiego zoo, które już dawno zostało uznane za jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych świata.
 • Warto też zajrzeć do Nowej Synagogi,
 • zwiedzając Berlin odpoczynku możemy zaznać dzięki wycieczkowemu rejsowi po Szprewie.
 • Dla miłośników historii antycznej obowiązkowa jest wizyta w Muzeum Pergamońskim oraz w Muzeum Egipskim.
 • Polecamy również zwrócenie uwagi na Grunewaldturm jest to historyczna wieża, która powstała w latach 1897 - 1898 jest to pamiątka pruskiego króla i cesarza Niemiec Wilhelma I Hohenzollerna (wewnątrz  statua cesarza). Ponadto z wieży jest wspaniały widok Hawelę oraz las Grunwaldzki

 

Bawaria do przede wszystkim piękne krajobrazy, góry i Monachium, stolica Bawarii.

 • Będąc w Monachium powinniśmy zobaczyć  Alter Hof (Adres: Alter Hof 1, 80331 München, Niemcy) jest to kompleks średniowiecznych budowli miejsce to składa się z pięciu obiektów i jest godne polecenia dla osób lubiących zwiedzać budowle dawnych kultur.
 • W centrum miasta znajduje się najważniejszy plac - Marienplatz, który jest miejscem wielu licznych imprez i koncertów.
 • Warto również zobaczyć Koenigsplatz, czyli miejsce, w którym znajdują się trzy budynki o kolumnach greckich, trzech różnych styli.
 • Monachium to także miejsce, w którym znajduje się duża liczba Kościołów. Papież Benedykt VI pochodzi z Bawarii. Jego wieloletnia posługa w Monachium sprawiła, że Bawaria jest jednym z najbardziej katolickich rejonów Niemiec.
 • Dodatkowo warto wybrać się do Deutsches Museum, czyli niemieckiego muzeum techniki. Zwiedzanie trwa ok. 3h i można poznać technikę od początku istnienia państwa niemieckiego.
 • Bawaria to niezwykle atrakcyjna kraina, która zachwyca i pięknymi krajobrazami, i cennymi zabytkami. Ten kraj związkowy to region niezwykle ważny z punktu niemieckiej gospodarki, choć i jego przyrodnicze bogactwo zostało docenione.  Jednym z najbardziej atrakcyjnych celów wycieczki po tej krainie może się okazać Park Narodowy Lasu Bawarskiego. To największy ze wszystkich niemieckich parków narodowych, który znajduje się we wschodniej części Bawarii. Piękne lasy przyciągają turystów, są też domem dla wielu gatunków zwierząt. Turyści znajdą też na terenie Bawarii wiele ciekawych zabytków. Szczególnie popularne są tutejsze zamki, pięknie wpisane w górski krajobraz oraz niezwykła ścieżka zbudowana nad koronami drzew. Dawne klasztory oraz opactwo benedyktyńskie w Ottobeuren to kolejne atrakcje, którymi zachwyca Bawaria.
 • W Bawarii dostrzeżemy piękno historycznych miast jak Norymberga, czy Ratyzbona.
 • Inną bawarską atrakcją jest święto, dzięki któremu Niemcy zyskały międzynarodową sławę. To święto piwa (Oktoberfest), które hucznie obchodzone jest w październiku. Ludzie z całego świata przyjeżdżają w październiku, aby bawić się w ogromnym wesołym miasteczku, jeść kiełbasę i pić ogromne ilości piwa.
 • Oczkiem w głowie Bawarczyków jest klub sportowy FC Bayern Monachium z pięknym, nowoczesnym stadionem piłkarskim (Alianz Arena: Adres: ulica: Werner-Heisenberg-Allee 25, Monachium, Niemcy)

 

Nietypowe atrakcje turystyczne w Niemczech

 • Niemcy można też poznawać dzięki ciekawym szlakom tematycznym. Jednym z tych ciekawszych jest Szlak Turyngijskiej Porcelany. Turyngia znana jest też ze szlaku opracowanego z myślą o najmłodszych. Jego głównym tematem są gry i zabawy dla dzieci, a dla najmłodszych wyprawa takim szlakiem jest wyjątkową atrakcją. Dla dzieci wielką atrakcją może być też prowadząca przez tereny Hesji Trasa Baśniowa, w czasie której można zapoznać się z twórczością braci Grimm.
 • Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Park Natury Wyspa Uznam. To jeden z najcenniejszych o ile nie najcenniejszy park na terenie Niemiec. Posiada on zróżnicowany krajobraz ukształtowany na przestrzeni wieków, osoby spędzające wakacje w Niemczech lubiące naturę powinny go zobaczyć. Nie brakuje tu również plaż i kąpielisk więc idealnie nadaje się na wakacje.

 

W Niemczech atrakcji turystycznych jest znacznie więcej wyżej wymienione to zaledwie wierzchołek góry lodowej, dlatego warto wybrać się do naszych zachodnich sąsiadów.

Address : Radius :