Europa

Brandenburgia - Spreewald

Które z niemieckich krain mogą się okazać wyjątkowo ciekawymi kierunkami? Wielkim uznaniem cieszy się Brandenburgia, której tereny mogą oczarować każdego miłośnika podróży. Czym może zachwycić ta kraina?

  • Rozciągająca się wokół stanowiącego odrębną jednostkę Berlina Brandenburgia od Polski oddzielona jest jedynie rzekami: Odrą oraz Nysą Łużycką. To obszar wyjątkowo atrakcyjny i niezwykle ważny z punktu widzenia historii. Na terenie tej krainy, uznawanej za kolebkę Królestwa Prus, czekają cenne zabytki świadczące o jej niezwykłej przeszłości. Wiele z nich znalazło się na liście UNESCO.

Jakie miejsca warto odwiedzić w czasie wycieczki po Brandenburgii? Jakie atrakcje są tu najpopularniejsze?

  • Miastem, które wyjątkowo przyciąga turystów, jest Poczdam. Kojarzony głównie z konferencją z 1945 roku, może oczarować swymi zabytkami. Znajdują się wśród nich takie perełki architektury, jak rokokowy pałac Sanssouci z XVIII wieku Nowy Pałac, będący swego czasu królewską rezydencją. Dla turystów ważnym obiektem jest tu również pałac Cecilienhof, w którego murach obradowali uczestnicy tak ważnej dla współczesnej Europy konferencji poczdamskiej.
  • Drugim miastem, które z pewnością warto odwiedzić, jest Brandenburg. Tu najcenniejszym zabytkiem jest gotycka katedra wzniesiona w XII wieku oraz piękny, średniowieczny ratusz.
  • Brandenburskie zabytki są też godnie reprezentowane przez zamki. Jednym z tych najważniejszych jest zamek w Rheinsbergu. Jego historia sięga XVI wieku, a dzięki wspaniałej formie architektonicznej stał się on jedną z ważniejszych atrakcji w tej części Niemiec. Ważną grupę zabytków na terenie Brandenburgii stanowią również gotyckie opactwa, zakładane w XII i XIII wieku. Do tych najpiękniejszych zaliczają się klasztory w Chrorin, Lehnin oraz opactwo Zinna.

Spreewald

Spreewald (autor:Ra Boe)

  • Wielką atrakcją dla turystów – przyrodników są z kolei bagna i kanały Spreewaldu. Ten teren nie bez powodu nazywany jest „Zieloną Wenecją” Brandenburgii. Utworzony tu rezerwat biosfery to przyrodniczy raj, o którego bogactwie decydują liczne gatunki roślin oraz zwierząt. Obszar ten jest kuszącym celem wycieczki i dla miłośników kultury. Do dziś żyją tu Łużyczanie – zachodniosłowiańska ludność, która cieszy się statusem mniejszości narodowej.
  • woda, która dała piękny kształt krajobrazu  Spreewaldu, utworzyła sieć kanałów i strumieni tworząc niepowtarzalną "brandenburską Wenecję", najlepiej poznać w trakcie wycieczki statkiem lub podczas spływów kajakowych. Głównym miastem Spreewaldu jest polski Lubin.

Moc różnorodnych atrakcji sprawia, że Brandenburgia jest niemieckim krajem związkowym wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. Na jej terenie każdy znajdzie dla siebie moc atrakcji, a pobyt na jej terenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Przy okazji zwiedzania Brandenburgii możemy doznać relaksu w olbrzymim aquaparku Tropical Islands, który otwarty jest 24 godziny na dobę, z palmami wewnątrz, i wielkimi zjeżdżalniami. Ciekawostką jest możliwość noclegu na terenie aquaparku w namiocie (adres:Tropical-Islands-Allee 1,Krausnick, Niemcy)

polecamy odwiedzić stronę http://www.brandenburgia.pl/

Address : Radius :