Europa

Katedra św. Patryka w Dublinie

Dublin: magiczne miasto

Dublin – miasto ważne dla Irlandczyków oraz dla tych, którzy chcą lepiej poznać dzieje oraz kulturę tego kraju. Dublin to przecież najważniejsze gmachy, jakimi może się pochwalić Irlandia.

Warto przespacerować się po jego centrum, na terenie którego skupiły się eleganckie gmachy ważnych dla miasta instytucji. Warto zatem zwrócić uwagę na gmach Starej Biblioteki oraz na uczelnię Trójcy Świętej. Budynek, który służy jako siedziba Banku Irlandii, również prezentuje się bardzo ciekawie. Irlandia jest krajem, który wielu z nas kojarzy z zamkami.

Dublin też może się pochwalić taką atrakcją, a dubliński zamek może zachwycić każdego swą formą. W czasie wycieczki po Dublinie warto też przyjrzeć się tak pięknej budowli, jaką jest gmach Czterech Sądów. Obiektami, które stanowią wyjątkową kolekcję zabytków, są też hotele z XIX wieku. Swego czasu to one pełniły rolę centrum rozrywki, w nich też gromadziła się dublińska elita, dziś wiele z nich stanowi ciekawe przykłady dawnej architektury, na które turyści chętnie spoglądają w czasie spacerów po mieście. Zachęcamy do odwiedzania miejskich placówek muzealnych. Jednym z tych, które w czasie wycieczki po mieście koniecznie trzeba odwiedzić, jest Dublin Civic Museum, które skupiło się na upowszechnianiu wiedzy na temat historii miasta. Zachwycają też browary Guinnesa, które mogą się pochwalić ciekawą ekspozycją. To jedna z najciekawszych atrakcji, jaką może się pochwalić Irlandia.

Dublin to magiczne miasto, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Piękna architektura oraz historia to atrakcje, które przyciągają tu gości z całej Europy.  Kuszą też tutejsze puby, z którymi tak mocno kojarzona jest cała Irlandia.


Co warto zobaczyć w rejonie Dublina?


Ci, którzy postanowią odwiedzić to miasto, powinni też znaleźć nieco czasu na urządzenie wycieczki po jego okolicy. Co można zobaczyć w trakcie takiej wyprawy?

Dublin może się pochwalić pięknymi górami, które znajdują się w niewielkiej odległości od miasta. To Wicklow Montains, których dzikie piękno urzeka miłośników górskich wędrówek i aktywnego wypoczynku. Piesze wycieczki po tym terenie mogą każdemu sprawić wiele radości, są też wspaniałym sposobem na odkrywanie piękna przyrody. Irlandia może się przecież w tym zakresie pochwalić niezwykłymi walorami. Ponieważ Dublin posiada dość dobrze rozwinięta komunikację, turyści mogą też bez większych problemów zwiedzać okoliczne wioski. Jedną z tych ciekawszych jest Blessington, w pobliżu której znajduje się sztuczne jezioro. Irlandia znana jest też z wyjątkowych domów i rezydencji. W okolicy Dublina można zobaczyć jedną z największych ciekawostek tego typu. To Russborough House, którego zwiedzanie jest możliwe w towarzystwie miejscowego przewodnika. Drugą atrakcją tego typu jest Powerscourt- wspaniała rezydencja z XVIII wieku, w której obecnie mieszczą się stylowe sklepy oraz restauracje. Avondale to kolejne miejsce, które jest ciekawym celem wycieczki dla turystów odwiedzających Dublin. Czeka tu jedna z najciekawszych rezydencji w stylu georgiańskim, w której wnętrzu mieści się obecnie ciekawe muzeum. Miłośników historii oraz niezwykłych atrakcji powinny również zainteresować grobowce w Newgrange oraz w Knowth. Są to najciekawsze zabytki tego typu w całej Europie, a możliwość ich zwiedzenia z przewodnikiem to wielka atrakcja dla miłośników starożytnych tajemnic. Dla nich ciekawym celem wycieczki będzie też wzgórze Tara, znane jako kultowy oraz polityczny ośrodek Irlandii w okresie starożytnym. Miłośnicy architektury obronnej powinni się z kolei wybrać do Trim, znanego z potężnej twierdzy anglonormańskiej.

Siedziba Queen's University

Skarby Irlandii: Belfast i jego atrakcje

Mimo burzliwej historii, Belfast jest radosnym miastem. Turyści mogą czuć się tu bezpiecznie, a piękna zabudowa sprawia, że czas spędza się tu z przyjemnością. To jedno z najciekawszych miast, jakim może się pochwalić Irlandia. Warto zwiedzić tutejszy ratusz, w którego wnętrzu wyróżnia się słynna Galeria Szeptów. Wielu wrażeń dostarczyć też może turystom spacer po słynnej „Golden Mile”. Złota Mila to bez wątpienia najsłynniejsza z ulic tego miasta, a w czasie wycieczki po Belfaście z pewnością warto się nią przespacerować. Tu czekają również najsłynniejsze lokale gastronomiczne w mieście,z lokalnymi przysmakami. Goszcząc w Belfaście koniecznie trzeba wybrać się też na teren uniwersytetu. Kuszą tu nie tylko zabytkowe zabudowania akademickie, ale i królewski ogród botaniczny, będący wspaniałą atrakcją dla każdego miłośnika przyrody. Warto zajrzeć też do Ulster Museum. Ta placówka pozwala zapoznać się z irlandzką sztuką i prześledzić jej rozwój od czasów najdawniejszych aż po czasy współczesne. Charakterystycznym zabytkiem na terenie Belfastu jest również tutejsza wieża zegarowa oraz wspaniały zamek, o jedna z najciekawszych budowli tego typu, jaką może się pochwalić Irlandia.

Jeziora Killarney - Lough Leane

Przyrodnicze skarby Irlandii. Park Narodowy Killarney

Irlandia jest jednocześnie wymarzonym miejscem dla każdego miłośnika przyrody. Miejscem, które może się okazać atrakcyjnym celem wycieczki o charakterze przyrodniczym, jest tu m. in. Park Narodowy Killarney. Co można zobaczyć na jego terenie?

Park ten przyciąga malowniczymi wzgórzami i pięknymi jeziorami. To miejsce od ponad dwóch wieków jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, zatem każdy może tu liczyć na dobre warunki pobytu oraz moc dodatkowych atrakcji. Jedną z nich są wycieczki tradycyjnymi wozami konnymi, które mimo dość wysokiej ceny mają wielu sympatyków. Z pewnością taki sposób poznawania parku narodowego jest wielką atrakcją dla najmłodszych turystów. Na co należy zwrócić szczególną uwagę na tym terenie? Irlandia może nas tu oczarować pięknym jeziorem Lough Leane. To największe jezioro na terenie parku. Czeka tu moc ciekawych propozycji spędzenia czasu wolnego, a w gronie ofert największym uznaniem cieszą się rejsy łodziami. Ich celem bywa najczęściej wyspa na jeziorze, która przyciąga swą zielenią. Na aktywnych na terenie tego parku czeka też sporo tras pieszych, dzięki którym można cieszyć się atrakcyjnymi i bezpiecznymi wędrówkami wśród irlandzkich wzgórz.

Address : Radius :