Europa

Pełna cennych zabytków Słowacja to ciekawy cel wycieczki dla każdego miłośnika pięknej architektury i historii. W gronie najchętniej odwiedzanych przez turystów miast znalazła się Bratysława, której – jako stolicy kraju – warto poświęcić nieco więcej uwagi w czasie podróży po Słowacji.

Położona nad Dunajem Bratysława jest nie tylko jednym z najpiękniejszych miast Słowacji, ale i ważnym ośrodkiem kulturalnym. Ze względu na swe położenie, przez wiele lat była dla Polaków najlepszym punktem wypadowym na teren Austrii i Wiednia. Rozwojowi turystyki na terenie tego miasta sprzyja bliskość Małych Karpat. Historyczne centrum i urocze uliczki sprawiają, że i na terenie miasta można spędzić czas w ciekawy sposób. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?
Cennym zabytkiem jest zamek, w którego murach czekają atrakcyjne placówki muzealne. Muzeum Historyczne oraz Muzeum Muzyki to placówki, które z pewnością warto zwiedzić. Bratysława może się również pochwalić pięknym zabytkiem sakralnym, jakim jest tutejsza katedra św. Marcina. Uwagę przyciągają też piękne pałace, w gronie których znajduje się słynny Pałac Prezydenta. Na terenie Bratysławy czeka też ciekawe Muzeum Zegarów oraz liczne galerie. Dodatkową atrakcją w programie wycieczki po tym mieście może się okazać wizyta w Słowackim Teatrze Narodowym, na którego scenie wystawiane są słynne dzieła pozwalające na lepsze poznanie słowackiej kultury.

Top 10 - Największe atrakcje Bratysławy:

  • Zamek Bratysławski nad Brzegiem Dunaju, położony na wzgórzu z widokiem na miasto (Adres: 811 06 Bratysława, Słowacja)
  • Katedra św. Marcina w Bratysławie na Starym Mieście. Kościół, pierwotnie zbudowany w 13 wieku w stylu romańskim, został zastąpiony gotycką katedrą z 3 nawami pod koniec 14 wieku. (Adres: Rudnayovo námestie 1, 811 01 Bratislava, Słowacja)
  • Pałac Prymasowski w Bratysławie (Adres: Primaciálne námestie 1, 811 01 Bratislava-Staré Mesto, Słowacja)
  • Kościół Świętej Elżbiety - Mały niebieski kościół
  • Pałac Prezydencki w Bratysławie - "Biały Dom" na Słowacji. pałac wzniesiony w 1760 roku staraniem chorwackiego hrabiego Antona Grasalkovića, obecnie siedziba prezydenta Republiki Słowackiej w Bratysławie. Znajduje się na placu Hodžovo námestie. (Adres: 811 06 Bratislava-Staré Mesto, Słowacja)
  • Zamek Devín (Zamek Devin) (Adres: Muránská, 841 10 Bratislava-Devín, Słowacja) - ruiny średniowiecznego zamku Devín położone na potężnej skale u ujścia rzeki Morawy do Dunaju, w bratysławskiej dzielnicy Devín na Słowacji; oddział Muzeum Miasta Bratysławy.
  • Ratusz Starego Miasta w Bratysławie
  • Słowacki Teatr Narodowy - Dom Opery i Baletu (Adres: Pribinova 17, 811 09 Bratislava, Słowacja)
  • Ulica św Michała i Brama św Michała w Bratysławie
  • Novy Most (Most SNP) - most nad Dunajem w Bratysławie z charakterystycznym pylonem, zwieńczony położonym na wysokości ponad 84 metrów "latającym spodkiem", mieszczącym restaurację na 430 osób.

Address : Radius :