Europa

Fascynująca Norwegia może się pochwalić niezwykłymi atrakcjami i cennymi zabytkami. Turyści chętnie odwiedzają Oslo, które może oczarować swymi muzeami i galeriami. Z tego miasta można też urządzać ciekawe wycieczki do mniejszych miejscowości, w których czeka na gości wiele godnych uwagi obiektów. Gdzie zatem się wybrać?

  • Drammen
    Jedną z ciekawszych miejscowości w tej części kraju jest miasto Drammen. Leży ono w odległości 40 km od Oslo, a jego największą atrakcją jest piękny fiord oraz port. Miasto znane jest dzięki zakładom papierniczym oraz jubilerskim, które mogą się prężnie rozwijać dzięki działającym w okolicy Drammen kopalniom srebra. Malownicze położenie miasta sprawia też, że coraz większą rolę w lokalnej gospodarce zaczyna odgrywać turystyka. Przyciągają i fiordy, i ciekawa zabudowa skupiona w rejonie rynku.
  • Kongsberg
    tutaj czekają dwie placówki, które z pewnością warto zwiedzić. Pierwszą z nich jest Muzeum Górnictwa, które przypomina o tradycyjnym zajęciu mieszkańców miasta. Drugą jest Muzeum Narciarstwa, przedstawiające dzieje sportu niezwykle popularnego w krajach skandynawskich. Zachwycić też może zabudowa miejska, w której wyróżnia się kościół z II połowy XVIII wieku.
  • Fredrikstad
    to kolejne miasto, które z powodzeniem można odwiedzić w trakcie pobytu w Oslo. Założone w XVI wieku, może oczarować potężnym mostem oraz starą zabudową. To dzięki niej miasto często porównywane jest z twierdzą, a panująca tu atmosfera sprawia, że Fredrikstad zaliczane jest do grona najpiękniejszych miast w Norwegii. Wspaniałą twierdzę można też zobaczyć w miejscowości Halden. Leży ona wprawdzie w odległości ponad 100 km od Oslo, jednak warto pokonać ten dystans. Możliwość zwiedzenia potężnej fortecy z połowy XVII wieku z pewnością świetnie zrekompensuje trud i czas włożone w podróż. Twierdza ta, wzniesiona jako ważny punkt w systemie mających chronić przed atakiem Szwedów, jest też miejscem ważnego wydarzenia historycznego. To właśnie pod jej murami w listopadzie 1718 roku poległ w walce szwedzki król Karol XIII.

Address : Radius :