Europa

Wielki Plac w Brukseli, Belgia

Bruksela to stolica Belgii położona w środkowej jej części, tuż nad rzeką Senne. Obecnie liczy sobie blisko milion mieszkańców i jest podzielona na Brukselę Dolną i Górną. Przepiękne ogrody, bogata roślinność oraz najnowocześniejsze w całej Europie, robiące ogromne wrażenie wizualne muzea – wszystko to sprawia, iż Bruksela zdecydowanie należy do jednych z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów. Nie należy jednak zapominać o dodatkowej atrakcji przyciągającej turystów ze wszystkich zakątków świata. Jest nią belgijska czekolada, która ze względu na to, iż jest produkowana z najwyższej jakości ziaren kakao i posiada wyjątkowo silny zapach pobudzający zmysły, skutecznie kusi nie tylko miłośników wyrobów czekoladowych.

 

Co szczególnie warto zwiedzić w danym mieście?

Bruksela słynie nie tylko z wysokiej jakości belgijskiej czekolady, ale także ze szczególnie atrakcyjnego, umiejscowionego w samym sercu miasta rynku – jego nazwa to Grand Place. Jest to plac, który stanowi miejsce spotkań turystów i na którym turyści mają niepowtarzalną okazję ujrzenia na własne oczy budowli pochodzącej jeszcze z czasów średniowiecza – mowa o gotyckim ratuszu, budzącym zachwyt absolutnie każdego architekta.

 

Port lotniczy znajdujący się w stolicy Belgii należy do największego punktu na świecie sprzedającego czekoladę. Warto także wspomnieć, iż to właśnie w Brukseli znajduje się najstarsza galeria handlowa na terenie całej Europy – Galeria Świętego Huberta została otworzona już w 1847 roku i do dziś cieszy się ogromną popularnością.

 

W jaki sposób najlepiej dostać się do Brukseli?

Bruksela jako siedziba instytucji Unii Europejskiej oraz NATO jest niezwykle ważnym ośrodkiem kulturalnym na skalę całej Europy. Według prawa dane miasto ma status stolicy dwujęzycznej, jednak najważniejszy na brukselskim rynku pracy jest język francuski. Ze względu na to, iż jest jednym z najbogatszych kulturowo miast, istnieje mnóstwo połączeń oraz promocji lotniczych do stolicy Belgii. Najkorzystniejsze ceny można znaleźć przy pomocy wygodnych wyszukiwarek biletów lotniczych. Pan Samolocik jest przykładem takiej wyszukiwarki, oferując między innymi loty Warszawa-Bruksela. W obie strony za bilety lotnicze liniami Ryanair zapłacimy już od około 120 złotych.