Europa

Zakynthos, grecka wyspa na Morzu Jońskim

Zakynthos - Ta leżąca na Morzu Jońskim grecka wyspa (położona na zachód od Peloponezu) nie ma zbyt imponujących wymiarów, jednak dzięki zróżnicowanym krajobrazom oraz licznym ciekawostkom nudzić się tu nie można. To jedno z najpopularniejszych miejsc na wczasy, a zarazem – jeden z najważniejszym punktów turystycznych na mapie współczesnej Grecji. Zakynthos to idealne miejsce dla tych, którzy lubią wypoczywać w wyjątkowej scenerii i którzy cenią sobie możliwość odkrywania bogatego świata przyrody.

Piękne góry i wybrzeża

Zakynthos jest dość górzystą wyspą, jednak na brak miejsc do plażowania nie można tu narzekać. Liczne zatoki zachęcają do wypoczynku, klifowe wybrzeża tworzą tu wyjątkową scenerię, której trudno się oprzeć. Wyjątkowym miejscem jest Zatoka Wraku, w której białe skały opadają niemal pionowo do morza. To bez wątpienia najważniejsze miejsce na całej wyspie.

Równie popularne i atrakcyjne widokowo są Błękitne Jaskinie, które podziwiać można z turystycznej łodzi z przeszklonym dnem. Wrażenia z takiej wyprawy są wyjątkowym doznaniem, zatem w czasie pobytu na wyspie warto skorzystać z możliwości ich zobaczenia.

Malowniczym i godnym uwagi miejscem jest również Keri – wyjątkowy półwysep, który znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy.

Najciekawsze miejscowości wyspy

Stolicą wyspy Zakynthos jest miasto o tej samej nazwie choć wskutek trzęsienia ziemi wiele jego cennych zabytków uległo zniszczeniu to zachowała się tu jednak ciekawa twierdza wenecka.

Nie brak ciekawych atrakcji w mniejszych miejscowościach. Są to głównie wioski rybackie, z pięknymi wybrzeżami i tawernami. Tu najlepiej można wczuć się w klimat wyspiarskiej Grecji i miło spędzić czas. Za jedną z ciekawszych miejscowości na wyspie uchodzi Kambi, zachwyca również Keri.

Przyrodnicze bogactwo wyspy

Zakynthos może oczarować również miłośników przyrody, a to za sprawą żółwi. Rzadki gatunek Careta Careta, zagrożony wyginięciem i sporadycznie już tylko spotykany w innych rejonach Morza Śródziemnego, w wyjątkowy sposób upodobał sobie plaże znajdujące się w południowej części wyspy. Często zakładają one swe gniazda na plażach, które w okresie lęgowym są zamykane dla turystów. Nad bezpieczeństwem tego rzadkiego gatunku czuwają nie tylko miejscowi strażnicy przyrody, ale i sami turyści.

Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Zakynthos jest idealnym miejscem na wczasy dla każdego miłośnika podróży.

Address : Radius :