Europa

Wystarczy jedna wycieczka, by przekonać się, jak pięknym i atrakcyjnym krajem są Czechy.

Praga i jej atrakcje

  • Jednym z obowiązków każdego turysty zaglądającego na teren Republiki Czeskiej jest zwiedzenie stolicy tego państwa. Praga znana jest z wielu wspaniałych budowli, okazałych gmachów oraz malowniczych zaułków, w których czas jakby się zatrzymał. Odkrywanie piękna tego miasta wycieczki zaczynają zwykle na Moście Karola. To on, wzniesiony w XIV wieku, stał się dość szybko jednym z symboli tego miasta. Potężna budowla, ozdobiona barokowymi figurami świętych (jest ich w sumie 300) to nie tylko wizytówka Pragi, ale i jej największa atrakcja turystyczna.
  • Wielu wrażeń dostarczyć może spacer po Starym Mieście. Już przy rynku można zobaczyć wiele cennych zabytków jak ratusz z wyjątkowym zegarem, zachwycają również otaczające ów plac kamienice. Na Starym Mieście ujrzeć też można gotyckie kościoły i inne przykłady dawnej architektury, pomiędzy którymi wiją się brukowane uliczki o historycznym charakterze.
  • Kolejnym punktem na turystycznej mapie Pragi, którego w czasie wycieczki po mieście pominąć nie można, są Hradczany. To właśnie na Hradczanach można zobaczyć królewski zamek oraz okazałą katedrę św. Wita, uznawaną przez wielu specjalistów za jedną z najpiękniejszych świątyń świata. Na Hradczanach znajduje się również inna praska atrakcja. To miejsce niezwykłe, z którym wiąże się wiele legend. Złota Uliczka, miejsce zamieszkiwane niegdyś przez praskich złotników, do dnia dzisiejszego zachwyca swą architekturą i historycznym charakterem. Magii dodają jej liczne historie o alchemikach, dzięki którym Złota Uliczka stała się jednym z najchętniej odwiedzanych zakątków w czeskiej stolicy.
  • Są jeszcze dwa miejsca, które w Pradze warto zwiedzić. To Wyszehrad, znany przede wszystkim jako miejsce, w którym narodziła się czeska państwowość. Drugie miejsce to Jozefov – piękna dzielnica żydowska, pełna wyjątkowych pamiątek po tej społeczności. Piękna synagoga oraz kirkut to nie jedyne jej atrakcje. Koniecznie trzeba zajrzeć do tutejszego muzeum, w którym znajduje się największa na świecie kolekcja pamiątek związanych z judaizmem i Żydami.

 

Z dala od stolicy - inne atrakcje Czech

Praga jest najpiękniejszym miastem w Czechach, jednak wspaniałe atrakcje turystyczne można też znaleźć z dala od stolicy. Czeski Krumlow czy wodna twierdza Telcz to tylko dwa z najważniejszych zabytków tego kraju. Dla miłośników gotyckich zamków wielką atrakcją może się okazać zamek Karlsztejn, znajdujący się w odległości zaledwie 40 km od Pragi. Czeski Raj oraz Szumawa to kolejne czeskie atrakcje. Zachwyt wzbudza również Morawski Kras, na terenie którego znajduje się Jaskinia Katerińska – największa podziemna atrakcja w kraju. Dla miłośników turystyki aktywnej atrakcyjnym obszarem mogą okazać się czeskie góry: Góry Izerskie, Karkonosze oraz mniej znane Góry Łużyckie. Warto jednocześnie podkreślić, że w Czechach nie brak miejsc idealnych na narty. Tu szczególnie cennym obszarem jest pogranicze Gór Izerskich oraz Karkonoszy – znany już doskonale miłośnikom sportów zimowych.

Address : Radius :