Europa

Wyjazdy na baseny termalne stały się w ostatnich latach szansą na połączenie turystyki z rekreacją oraz poprawą stanu zdrowia. Baseny termalne jako miejsce rodzinnych zabaw oraz kąpieli w gorącej wodzie cieszą się szczególnym uznaniem w okresie zimowym. Pływanie przy mrozach w basenach zewnętrznych może się okazać ciekawym przeżyciem dla każdego, a sama kąpiel bez wątpienia sprawi wiele przyjemności i dużym, i małym. Jakie baseny termalne cieszą się największym uznaniem w oczach polskich turystów?

Najlepsze  baseny termalne w Polsce

Polska może pochwalić się coraz piękniejszymi basenami termalnymi. Znane są doskonale Szaflary, termami kusi też Bukowina Tatrzańska oraz Zakopane. Położenie tych kąpielisk sprawia, że pobyt na basenie śmiało można połączyć z zimową wyprawą na narty, a malownicza i pełna atrakcji okolica jest ich dodatkowym walorem.

Gorące wody: symbol Węgier

Baseny termalne są największą atrakcją Węgier. Ten kraj coraz chętniej odwiedzają polscy turyści, wycieczki do Budapesztu i innych uzdrowisko w swych programach przewidują często wizytę na najsłynniejszych kąpieliskach. Liderem w tej dziedzinie okazuje się Budapeszt, na terenie którego czekają na gości najpiękniejsze baseny termalne. Możliwość zwiedzenia Budapesztu i skorzystanie z tutejszych łaźni to bez wątpienia wielka atrakcja dla każdego. Jednak gorące wody to nie tylko Budapeszt. Zalakaros, Komarom, Eger czy Debreczyn to kolejne miejscowości, w których można skorzystać nie tylko ze wspaniałych kąpielisk, ale i z okolicznych atrakcji.

Najwspanialsze termy Słowacji

Dla turystów z Polski najciekawszych krajem wybieranym w związku z termami pozostaje od wielu lat Słowacja. Niewielka odległość, atrakcyjne ceny oraz położenie w rejonie popularnych ośrodków narciarskich są największymi walorami tutejszych kąpielisk. Beszeniowa, Trenczyńskie Cieplice czy Liptowski Mikulasz to tylko te najsłynniejsze baseny termalne Słowacji.