Europa

Wakacyjna wyspa, idealna dla miłośników leniuchowania na plaży – tak najczęściej przedstawiana jest Majorka. Czy oznacza to, że zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu nie znajdą tu dla siebie ciekawych rozrywek? Wręcz przeciwnie. Ta wyspa jest idealnym miejscem również dla tych, którzy cenią sobie ruch i aktywny wypoczynek.

Morskie atrakcje Majorki

Wiele atrakcji na Majorce wiąże się z wodą. Można tu uprawiać sporty wodne, można też skorzystać z atrakcyjnych rejsów. Takie wycieczki cieszą się na wyspie sporą popularnością, a promy pozwalają turystom na podziwianie wybrzeży Majorki z innej perspektywy. Wycieczkowe statki pozwalają poznać inne oblicze Majorki. Można się za ich pomocą dostać do malowniczych jaskiń na terenie wybrzeża, a specjalne łodzie ze szklanym dnem umożliwiają podziwianie piękna podwodnego świata. To istna gratka dla miłośników przyrody, którzy w ten sposób mogą obserwować życie morskich zwierząt.

Majorka dla rowerzystów

Majorkę można poznawać również na rowerze. Wycieczki rowerowe są tu powszechną formą turystyki, a ciekawych tras nie brakuje. Na turystów czekają na wyspie dość liczne wypożyczalnie rowerów, czasem taki sprzęt można wynająć również w hotelu. Wiele ciekawych ścieżek rowerowych umożliwia urządzanie dłuższych, jak i mniej forsownych wypraw. Dzięki nim można dotrzeć do tak atrakcyjnych miejsc, jak mokradła w S'Albufera czy Castell de Bellver.

Majorka dla piechurów

Na piechurów czekają ciekawe szlaki oraz trasy spacerowe, dzięki którym mogą oni odkrywać piękne zakątki na tej wyspie. Za najlepsze dla miłośników pieszych wypraw ośrodki uchodzą na Majorce takie miejscowości, jak Port de Soller czy też Port de Pollenca. Wiele ciekawych, pieszych wycieczek można również odbyć z Palmy.


Idealnym miejscem dla piechurów są najwyższe góry Balearów, które przecinają właśnie Majorkę. To pasmo górskie o nazwie Serra de Tramuntana. Zalesione wzgórza i atrakcyjne punkty widokowe to ich największe walory. Choć wysokość tych gór nie jest imponująca, ich obszar jest bez wątpienia atrakcyjny i godzien uwagi.

Majorka dla sportowców

Na tej wyspie można również spędzić czas na uprawianiu różnych dyscyplin sportowych. W górach można zająć się wspinaczką, w innych rejonach popularna jest jazda na rowerze. Można tu również pograć w koszykówkę, piłkę nożną lub w kręgle. Czekają również pola golfowe i korty tenisowe, a w wielu miejscach można znaleźć idealne warunki do uprawiania wędkarstwa. Na lądzie bardzo popularna jest też jazda konna oraz wyścigi konne, przy czym najważniejsze tory wyścigowe znajdują się w pobliżu Palmy.

Wyspa jest jednak prawdziwym rajem dla tych, którzy stawiają na sporty wodne. Modne i popularne jest tu żeglarstwo. Majorka może pochwalić się mianem jednego z najważniejszych na Morzu Śródziemnym ośrodków żeglarskich, o czym przypominają tak liczne na jej wybrzeżach przystanie. Popularnym sportem są tu również narty wodne oraz jazda na skuterach wodnych. W wielu miejscach panują ponadto bardzo dobre warunki do windsurfingu, a deski można wypożyczyć w licznych ośrodkach sportowych działających na wyspie.


Majorka (hiszp. i kat. Mallorca) – największa w archipelagu Balearów wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym o długości około 100 km i powierzchni 3600 km². Zamieszkuje ją około 846 000 mieszkańców. Głównym miastem i stolicą wyspy jest Palma de Mallorca.


Address : Radius :