Europa

Istria to przepiękny, choć niewielki, półwysep, który przyciąga turystów z całego świata. Ciągnące się kilometrami wybrzeże, cudowne słońce, luksusowe hotele oraz ogrom atrakcji tylko czekają tutaj na odkrycie. Ten rejon Chorwacji jest wyjątkowo ciekawy, zwłaszcza, że uważany jest za serce kraju i skarbnicę niezwykle starych obyczajów oraz tradycji.

Miejsca pełne magii, ciekawostek i interesującej historii.. czyli gdzie zajrzeć będąc na Istrii

Niezwykły jest niewątpliwie kurort Opatiji, który słynie przede wszystkim z przepięknego deptaka Lungo Marte pełnego kawiarenek, dyskotek oraz sklepów. Poza tym zachwyca tutejsza plaża. Malownicza, urocza i wyróżniona nagrodą Błękitnej Flagi zachęca do boskiego odpoczynki na ciepłym piasku wśród krystalicznie czystej wody.

Warto także odwiedzić Pulę, która stanowi zarazem istryjską stolicę turystyczną. To raj dla miłośników zwiedzania, bowiem na każdym kroku można się tutaj natknąć na jakiś fantastyczny zabytek, taki jak chociażby monumentalny amfiteatr rzymski. Wspaniałym pomysłem okaże się również zobaczenie Świątyni Augusta, Bliźniaczej Bramy czy Łuku triumfalnego Syrgiusza.

Cudowne wakacje można spędzić także zwiedzając stare miasto w Rovinju, czy relaksując się w Magu. Istria to także Wyspy Brijuni, niezwykłe wody Adriatyku oraz urocze malutkie miasteczka ulokowane bardzo blisko morza.

Niesamowite zabytki całego regionu, które tylko czekają na odkrycie

Prócz wymienionych już wyżej miejsc i zabytków warto zobaczyć nieco więcej, by móc jeszcze bardziej poczuć magię Istrii. W Porecu chociażby czeka niezwykła Bazylika Eufrazujsza wpisana w 1997 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, a w Novigradzie kościół świętego Maksymiliana i Pelagiusza.

Ogromnie interesujący okażą się niewątpliwie gotycki pałac Rigo, a także fragmenty murów obronnych. Warto dać się ponieść pięknu przestworzy i zajrzeć do Obserwatorium Visnjan, dzięki któremu można podziwiać niebo, a także odwiedzić niezwykle tajemniczą jaskinię Baredine Cave obfitującą w stalaktyty i stalagmity.

Istria plus wczasy to wspaniałe połączenie gwarantujące ogrom wrażeń - zobacz: www.chorwacja.pl/wakacje/istria.xml. Region ten bowiem pełen jest atrakcji, miejsc nie spotykanych nigdzie indziej i uroczych zakątków. Można tu cudownie odpocząć, zrelaksować się i wśród licznych zabytków poczuć szalenie interesującą przeszłość Chorwacji i jej niesamowity klimat.

Address : Radius :