Europa

Noclegi Bed and Breakfast w Rzymie

Mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, dlatego każdy prędzej czy później musi trafić do tego wiecznego miasta, pełnego przepięknych zabytków architektury i sztuki.

Dla każdego turysty zobaczenie na własne oczy rzymskiego Koloseum, Zamku św. Anioła, Watykanu i jego skarbów, a także wielu innych zabytków w Rzymie powinno być obowiązkowe. Wybierając się do tego miasta warto wcześniej pomyśleć o rezerwacji noclegów.

Tanie noclegi B&B

Opcja zakwaterowania Bed and Breakfast szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku turystów, którzy chcą na własną rękę lub z przewodnikiem zobaczyć jak najwięcej atrakcji w Rzymie. W takim przypadku wyruszając rano z hotelu, hostelu czy pensjonatu, nie ma mowy o tym, aby w porze obiadowej do niego wrócić. To strata czasu, który można poświęcić na zwiedzanie i zjedzenie posiłku w jednej z tysięcy knajpek i restauracji na terenie stolicy Włoch.

Tanie noclegi Bed and Breafast oferuje wiele obiektów hotelowych i nie tylko, zlokalizowanych w różnych miejscach na terenie całego Rzymu, m.in.:

  • Mosaic Central - pokoje w bezpośrednim sąsiedztwie historycznego centrum miasta;
  • Vatican Rooms - pokoje w odległości 2,2 km od ścisłego centrum;
  • Via Virginia – pokoje oraz całe apartamenty w samym centrum Rzymu;
  • Boutique Campo de` Fiori - pokoje w 4-gwiazdkowym obiekcie hotelowym w odległości 0,8 km od centrum;
  • B&B Casa Vicenza - pokoje w odległości 0,3 km od centrum;
  • In Rome - pokoje w odległości 1,2 km od Dworca kolejowego Termini;
  • La Porta - pokoje w niskiej cenie w odległości 1,9 km od Dworca kolejowego Termini.

Dlaczego warto zdecydować się na opcję Bed and Breakfast?

Ekonomiczny wymiar zakwaterowania typu Bed and Breakfast powinien skłonić nas do dokonania rezerwacji takich miejsc noclegowych. Pensjonat lub hotel zapewni podstawowy zakres usług wraz z opłaconym śniadaniem. Nie trzeba więc przejmować się koniecznością przygotowania posiłku samodzielnie oraz zakupami produktów spożywczych. Można poświęcić się całkowicie zwiedzaniu i poznawania atmosfery Rzymu.

Jednocześnie, nie tracimy świadczeń wyżywieniowych, jeśli nie wrócimy do hotelu na czas obiadu czy obiadokolacji i samej kolacji. Mamy wolność wyboru miejsca, w którym zjemy kolejne posiłki i nie musimy sztywno trzymać się godzin ich serwowania w miejscu noclegowym.

Poza tym, hotele i pensjonaty BB mają korzystną cenowo ofertę dla turystów, dlatego będzie ona odpowiadała także pielgrzymom lub studentom, bez zasobnego portfela.