Europa

Jeziora Plitwickie, Chorwacja

Chorwacja to miejsce wyjątkowe, pełne historycznych miast, wspaniałych plaż, aktywnego wypoczynku oraz wielu zapierających dech w piersiach widoków, których nie da się zobaczyć nigdzie indziej. Jednym z takich miejsc jest chorwacki Park Narodowy Jezior Plitwickich, który należy do grona najbardziej znanych i lubianych atrakcji turystycznych Chorwacji.

Nie jest to oczywiście przypadek, ponieważ jego piękno zostało docenione już w 1979 roku, gdy park został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno Chorwaci, jak i przyjezdni uważają, że Park jest miejscem wyjątkowym, gdzie można podziwiać prawdziwe piękno natury. Na terenie Parku Jezior Plitwickich znajduje się aż 16 malowniczych jezior, które łączą się ze sobą wspaniałymi wodospadami, a wszystko rozgrywa się w otoczeniu zielonych lasów.

Jak dojechać: Jeziora Plitwickie ulokowane są w drodze z Zagrzebia biegnącej w kierunku południowym, do Dalmacji. Tak więc jest to idealny przystanek przed wizytą w Dubrowniku!

Na turystycznej mapie miejsc, które obowiązkowo należy odwiedzić znajduje się właśnie Park Narodowy Jezior Plitwickich. Wprawdzie odkąd pojawiła się autostrada omijająca to miejsce przyjeżdża w to miejsce nieco mniej gości. Nie oznacza to jednak, że nie warto tam zajrzeć. Ten urokliwy, wręcz magiczny zakątek jezior krasowych gwarantuje wyjątkową atmosferę i rzadkie widoki. 16 jezior, które połączone są ponad 90 wodospadami to nie lada gratka, dla każdego. Ciekawe jest też to, że za sprawą wysokiej zawartości węglanu wapnia Jezior Plitwickie mają niesamowicie wyglądający turkusowy kolor. Zaś cały system jezior otoczony jest zalesionymi masywami Male Kapele i Pljeszivce. Z pewnością jest to więc miejsce, które warto odwiedzić decydując się na wakacje w Chorwacji.

Widok z góry na turkusową wodę w jeziorach

Adres / Mapa Google: https://www.google.pl/maps/place/Park+Narodowy+Jezior+Plitwickich/@44.8632599,15.5634697,14.03z/data=!4m2!3m1!1s0x47615e6cfed90f3d:0x51a8ff8379a5e70

Address : Radius :