Europa

Albania

Albania do niedawna była czarną plamą na mapie turystycznej Europy. Jednak w ostatnim czasie jej popularność znacznie wzrosła, co więcej, ma szansę stać hitem kierunków wakacyjnych. Czy warto i komu spodoba się ten tajemniczy kraj?

Albania na pewno zauroczy podróżników uciekających od tłumów turystów. Z racji tego, że kraj ten jest dopiero w fazie odkrywania, nie zaznamy tutaj kolejek do zwiedzanych obiektów, potrzeby wcześniejszego rezerwowania noclegu czy nawet braku miejsc w restauracjach nawet w najbardziej popularnym miejscu.

Ten bałkański zakątek wrażenie zrobi na doceniających miejscowy klimat. A to dzięki niewielkiej liczbie światowych sieci sklepów, restauracji czy hoteli. Prawdziwa uczta dla tych, którzy nie lubią kiedy zwiedzane perełki zasłaniane są przez stragany, z typowymi również w innych krajach miejscowymi specjałami. Ten urokliwy skrawek Europy pozwala nam cieszyć oczy iście dziewiczymi widokami, jeszcze niefotografowanymi z każdej możliwej perspektywy i dostępnymi na każdym portalu turystycznym czy blogu.

I jeszcze bardzo ważny atut tego regionu – niskie ceny. W porównaniu z sąsiadującą Grecją czy popularną wśród Polaków Chorwacją naprawdę ceny robią wrażenie.

A co Albania ma do zaoferowania?

Każdy znajdzie coś dla siebie. Malownicze góry, morze (dostęp do Morza Adriatyckiego oraz Jońskiego), zabytki (od starożytnych do socrealistycznych), zapierające dech w piersiach trasy wzdłuż pasm górskich, szeroko rozumiana różnorodność - to wszystko co nas czeka.

Z dnia na dzień przybywa informacji turystycznych na temat tego kraju ale i sama Albania odkrywa swoje walory i zachęca do odwiedzenia. Zachętą niewątpliwie jest stale rozwijająca się ale już wystarczająca infrastruktura turystyczna.

Dlatego nie należy się zastanawiać czy warto wybrać się do Albanii tylko spieszyć pakować walizki zanim zmieni się jej dzika natura!

Address : Radius :