Europa

Nauka angielskiego w Londynie - obozy młodzieżowe

Już niebawem wakacje, czas zaplanować urlop tak, aby wykorzystać ten czas jak najlepiej. Anglia przyciąga turystów szerem zabytków, muzeów, ale tez nietypową przyrodą, wyspiarskim klimatem. Wbrew pozorom Anglia to nie tylko Big Ben, królowa Elżbieta i tea time, ale o wiele więcej. Wyjazd do Anglii to przebywanie z angielskim całą dobę na żywo, nie tylko online. Jeżeli nauka angielskiego sprawia Ci trudność, nie umiesz się uczyć systematycznie, nauka z podręcznika wydaje Ci się nudna pomyśl o wyjeździe do Anglii w celach edukacyjnych. Kursy językowe organizowane w Anglii zapewniają doskonały kontakt z językiem, gwarantują podszkolenie języka zaledwie w kilka tygodni, a przy okazji proponowane są w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Jedną z destynacji jest Brighton, kurort nadmorski uwielbiamy przez Brytyjczyków jako wakacyjna baza wypoczynkowa. Z Brighton warto wybrać się do Windsoru jak i Cambridge, w samym mieście uroczą atrakcją jest molo, jak i ścieżki rowerowe wzdłuż plaży. W sezonie letnim miasto tętni życiem i jest centrum rozmaitych festiwali, pokazów.

Poznaj Londyn ze Sprachcaffe

Dla osób kochających muzea, zabytki, miasto tętniące życiem nocnym, oferujące moc klubów, sklepów i pubów propozycją nie do odrzucenia jest Londyn. W tym mieście nie da się nie nauczyć angielskiego! Łącząc wypoczynek i naukę języka możemy efektywnie spędzić czas, wracając zadowolonym z efektów nauki jak i wypoczętym. To idealne rozwiązanie zarówno dla zapracowanych, managerów, biznesmenów, jak i studentów, młodzieży. Poza relaksowaniem się w pubie, czy na plaży wakacyjne kursy językowe w Anglii zapewniają rozbudowany program integracyjny, pełen rozrywek do wyboru względem osobistych zainteresowań. Prócz aktywności czysto rekreacyjnych organizowane są wycieczki, zwiedzanie zabytków, okolicznych miast i miejsc godnych zauważenia, a także uczestnictwo w lokalnym życiu kulturalnym. Nie brakuje wyjść na zakupy, kawę, ale i zajęć fakultatywnych jakie kursom towarzyszą jak chociażby zajęcia kulinarne. Tym samym bez względu na to co nas interesuje bardziej zawsze znajdziemy ofertę dla siebie. To niepozorne aktywności niosące ze sobą moc wiedzy przyswajanej przez nasz mózg podczas doświadczania konkretnych sytuacji. Mimo iż fizycznie wypoczywamy i oddajemy się rozrywkom to bodźce językowe dochodzą nas z każdej strony i na każdym kroku pobyt w Anglii wymusza na nas komunikacje w tym właśnie języku.

Domki w Brighton, Anglia

Zobacz propozycje Sprachcaffe na wakacje w Londynie >>

Immersja chcąc nie chcąc działa na każdego. Już po dwóch tygodniach można zaobserwować poprawę w znajomości jeżyka, nasze wypowiedzi dotyczące tematów codziennych są bardziej płynne i poprawne, rozbudowane. Przejmując język z obserwacji, zasłyszenia oraz ćwicząc poprzez każdą wypowiedź doskonalimy nie tylko wymowę i poznajemy słownictwo ale zapamiętujemy pełen kontekst, szyk zdania, ucząc się przy okazji gramatyki angielskiej. Co ważne i nie do osiągnięcia w kraju mamy okazję osłuchania się z językiem potocznym, używanym w życiu codziennym. Tradycyjne zajęcia w szkole językowej są uzupełnieniem immersji. Kursanci podczas pobytu mają pełen dostęp do pomocy dydaktycznych, biblioteki itp. aczkolwiek większość zajęć edukacyjnych polega na zajęciach w plenerze. W harmonogram kursu wliczone są wycieczki weekendowe, wieczorne spotkania towarzyskie, wypady za miasto i wiele innych atrakcji, które nijak nie przypominają kursów znanych z Polski. W szkołach tak w Brighton jak i w Londynie mamy dostęp do naturalnych native speakerów, a zajęcia prowadzone są przez lektorów angielskiego wyłącznie po angielsku. Dla wielu osób to rzucenie się na głęboką wodę, czego jednak po powrocie z kursu nie żałują. Dodatkowo ucząc się w Anglii mamy okazję poznawania lokalnej kultury, historii, zwyczajów. Zwiedzając rozmaite miejsca, poznając historie mieszkańców, lokalnych galerii sztuki, muzeów mamy szansę poznawać Anglię z bliska, nie tylko oklepane historyjki zamieszczone w encyklopediach czy podręcznikach do angielskiego. Mieszkając u rodzin brytyjskich możemy skosztować lokalnych potraw, przyjrzeć się stylowi życia Brytyjczyków, uczestniczyć w ich życiu. Poznając życie codzienne możemy poznać szereg idiomów, przysłów, powiedzeń, o których nie mówi się na zajęciach kursów w Polsce a są istotne dla praktycznej znajomości języka.

 

Nauka przez zabawę stosowana jest z powodzeniem u dzieci, przeniesienie jej na grunt edukacji dla dorosłych nie było złym pomysłem. Spędzając mile czas nie odczuwamy wysiłku związanego z nauką. Wbrew pozorom wylegując się na plaży możemy także się uczyć. Bardzo atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnej nauki angielskiego jest Malta. Na Malcie na słońce możemy liczyć praktycznie przez cały rok. Obojętne czy wyjedziemy w styczniu listopadzie czy lipcu, zawsze możemy cieszyć się wakacyjnym klimatem. Mimo wszystko zdecydowanie więcej osób wybiera Anglię. Renoma Londynu jest tak duża iż szczególnie młodzi ludzie wolą naukę w Londynie wybierając pośród szkołami językowymi te najlepsze. Poza aktywnościami na zewnątrz kursy językowe oferują również klasyczne lekcje języka angielskiego oraz bogaty program integracyjny. Organizacja kursów jest dość specyficzna, bowiem grupy kursantów składają się z osób rozmaitej narodowości. Samo to zjawisko jest na tyle ciekawe, iż jest doskonałym tematem do konwersacji wzajemnych mających na celu poznanie się. Grupy są tak przydzielane aby były ujednolicone poziomem zaawansowania a także narodowością kursantów. Wyeliminowanie okazji do posługiwania się językiem ojczystym to połowa sukcesu w nauce. Otaczając się angielskim od każdej strony zmuszamy nasz umysł do myślenia w języku angielskim. Brak kontaktu z polskim sprawia, iż szybko adaptujemy się do nowych warunków poprzez nabywanie języka, tak jak robią to dzieci obserwując swoich rodziców i otoczenie. Początkowo przejmujemy słownictwo i wyrażenia najczęściej stosowane na co dzień, z czasem sięgamy po coraz bardziej rozbudowane i złożone konstrukcje. Uczymy się jednocześnie czytania, pisania, wymowy, znaczeń, tym samym nauka ta jest kompleksowa i bardzo szybka, dzięki ujęciu całościowemu.

Pobyt w Anglii można zorganizować na wiele sposobów, tak wyjeżdżając do pracy sezonowej, na praktyki zawodowe czy na studia jak i poprzez wymianę studencką, kurs językowy. Ten ostatni można połączyć z wakacjami obniżając koszty wyjazdu, zwłaszcza kiedy nie mamy innych możliwości przebywania w Anglii. Bezpośredni kontakt z angielskim jest nieocenionym plusem immersji, doświadczanie języka w życiu codziennym nie jest możliwe do zorganizowania w Polsce. To unikalna forma nauki, niezwykle skutecznej i trwałej. Możemy pokusić się o wyjazd zarówno w sezonie wakacyjnym jak i zaplanować wakacje jesienią, wiosną, wtedy gdy mamy na to ochotę i czas. Operatorów oferujących pośrednictwo w organizacji kursu zagranicznego jest wielu. Na polskim rynku jedną z najlepiej znanych, cenionych jest Sprachcaffe. Posiada pozytywną opinie i renomę, a także bardzo duże grono stałych bywalców kursów. Kursy językowe ze Sprachcaffe to nie tylko efektywna nauka i szereg ciepłych wspomnień, kontaktów towarzyskich i biznesowych tak z Brytyjczykami jak i kursantami z całego świata,a le również udane wakacje pełne emocji, zabawy, relaksu.

Autor: Sprachcaffe Polska, zapraszamy na wakacyjne kursy językowe łączące naukę języka obcego z typowym wypoczynkiem (zwiedzanie, wycieczki, imprezy). W 2016r. szczególnie polecamy Maltę i Londyn jako najlepsze destynacje na wakacje z nauką języka angielskiego.

Więcej na http://www.sprachcaffe.com/londyn.htm >>