Europa

Jarmarki - Boże Narodzenie - Europa

Aby umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, warto wybrać się na Jarmark Świąteczny. Nie tylko w Polsce mamy ich mnóstwo – pięknych bajecznych – ale w całej Europie są one corocznym klimatycznym i pięknym wydarzeniem przedświątecznym. Gdzie zatem się wybrać?

  • 1. Wiedeń - Wiedeński jarmarki jest jednym z najsłynniejszych w Europie. Co roku odwiedzany przez tłumy turystów, udekorowany ogromną choinką otwarty od połowy listopada do Świąt. Na wiedeńskim jarmarku można nie tylko podziwiać i kupić piękne ozdoby czy zjeść miejscowe smakołyki, ale też zapoznać się z tradycją i kulturą austriacką. Nie zabraknie wyśpiewywanych przez chór kolęd, czy teatru marionetek.
  • 2. Stuttgart - Ten niemiecki jarmarki nie tylko jest jednym z największych w Europie, ale tez jednym z najstarszych, ma ponad 300-letnią tradycję. Niezwykła atmosfera, ogromna i bogato zdobiona choinka, liczne stragany z niemieckimi potrawami świątecznymi, całe mnóstwo atrakcji czekają na turystów przez cały grudzień.
  • 3. Praga - Świątecznym jarmark na praskim Rynku Głównym to nie tylko okazja do posmakowania czeskiego piwa, czy miodu pitnego, ale też możliwość zakupu oryginalnych prezentów pod choinkę – choćby ręcznie robionych pacynek. Mini zoo, czy przysypana śniegiem choinka na pewne dodadzą klimatu.
  • 4. Kopenhaga - Ten duński jarmark jest o tyle nie typowy, o ile zlokalizowany w parku rozrywki. Ale swój świąteczny klimat zawdzięcza pięknej imitacji wioski alpejskiej, czy obecności Świętego Mikołaja, który to wita turystów. Na kopenhaskim jarmarku nie może zabraknąć skrzatów, śnieżynek, czy tradycji duńskich. Obowiązkowe są adwentowe stragany i zapach pieczonych migdałów.
  • 5. Zurych - Jarmark Bożonarodzeniowy w szwajcarskim Zurychu jest jednym z największych najpiękniejszych, a zlokalizowany jest na starej stacji pociągów, gdzie podziwiać można ogromną choinkę udekorowaną kryształkami Svarowskiego. Oprócz tego na turystów czekają liczne świąteczne stragany z lokalnymi przysmakami i grzańcami. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.
  • 6. Wrocław - Wrocławski jarmark jest największym w Polsce. Oprócz niezliczonej ilość straganów, gdzie można zjeść kiełbaski, czy pieczone kasztany, na pewno warto też skosztować tradycyjnego grzańca, czy kupić piękne świąteczne ozdoby. Liczne atrakcje, jak rzeźbienie w bryle lodu, czy parada ze Świętym Mikołajem to tylko nieliczne punkty programu dla odwiedzających wrocławski Rynek Główny.

Bożonarodzeniowe jarmarki wpisały się już w tradycję przedświąteczną. Są piękne i bajecznie ustrojone. Smakołyki, ozdoby choinkowe, wszędobylski zapach wypieków na pewno umili czas w oczekiwaniu na najpiękniejsze święta w roku.

Zainteresuje Cię także: