Europa

Z biegiem lat rośnie liczba turystów, zainteresowanych wypłynięciem w rejs. Zamiast spędzać cały urlop w jednym hotelu decydują się na wynajem jachtu, na pokładzie którego mogą przyjemnie spędzić czas, a do tego wiele się nauczyć. Jednym z najpopularniejszych kierunków, wybieranych przez żeglarzy pasjonatów, pozostaje niezmiennie Chorwacja. Kraj ten łączy w sobie wszystkie cechy idealnej turystycznej destynacji.

Chorwacja kusi tym, co naturalne

W Chorwacji najpiękniejsze jest to, co naturalne. Obywatele tego kraju zdają sobie sprawę, że mieszkają w miejscu wyjątkowym, do którego każdego roku przybywają tysiące turystów. Chorwaci starają się zapewnić gościom wszystko, co najlepsze. Nowoczesna infrastruktura widoczna jest gołym okiem i bardzo ułatwia spędzanie czasu nad Adriatykiem. Bez znaczenia czy odpoczywa się na lądzie, czy większość wakacji przeznacza na żeglowanie. Chorwacja posiada wiele portów, w których znajdzie się wszystko, co przydatne na pokładzie. Można tam liczyć również na fachową pomoc oraz możliwość wypoczynku na wysokim poziomie.

Jednak Chorwaci bardzo strzegą swoich naturalnych skarbów. Środowisko naturalne chronione jest za pośrednictwem licznych parków narodowych. Można je zwiedzać po zejściu na ląd. Warto spróbować również lokalnych specjałów. Chorwacka kuchnia jest wyśmienita i z całą pewnością potwierdza twierdzenie, że dieta śródziemnomorska jest najzdrowsza. Naturalne składniki, świeże zioła i przyprawy, oto co wyróżnia potrawy serwowane na wybrzeżu Adriatyku. Można ich próbować na lądzie, można także zabrać na pokład. Organizatorzy rejsów wakacyjnych na ogół zapewniają klientom wybór pomiędzy jedzeniem na pokładzie lub stołowaniem się w portach.

Jeżeli mowa o naturalnych skarbach, to Chorwacja posiada jeszcze jeden, a jest nim klimat. W basenie Morza Śródziemnego, którego Adriatyk jest częścią, nie można narzekać na pogodę. Wybrzeże Chorwacji to miejsce szczególnie wskazane żeglarzom, zwłaszcza tym dopiero pracujących nad swoimi umiejętnościami.

Chorwacja zaprasza na rejs

Jak podkreśla przedstawiciel internetowej wyszukiwarki rejsów oraz lotów Rejsomat.pl - Polacy bardzo chętnie wybierają rejsy w Chorwacji. Przekonuje ich między innymi mnogość tamtejszych atrakcji turystycznych, takich jak chociażby architektura, zróżnicowany krajobraz i zapierające dech w piersiach widoki. To właśnie Chorwacja wciąż posiada urokliwe bezludne plaże czy zatoki, obok których trudno przepłynąć obojętnie. To wręcz idealne miejsce do szlifowania swoich żeglarskich umiejętności.

Kraj ten na pewno przypadnie także do gustu nurkom. Podczas rejsu jest wiele okazji, by się zatrzymać, ponurkować lub poopalać na pokładzie. Rejsy to jednak także szansa sprawdzenia się w roli członka załogi, przy czym ta ostatnia może się zmieniać. Raz stoi się za sterem, kiedy indziej odpowiada za prace porządkowe, bądź przygotowywanie posiłków. Nad wszystkim czuwa doświadczony skipper. W czasie rejsu można spędzać czas na pokładzie, ale również zwiedzać porty czy zaglądać do bardziej kameralnych, wciąż naturalnych miejsc. Chorwacja słynie z różnorodności swoich atrakcji.