Europa

5 powodów, dla których warto odwiedzic USA

USA są kolebką demokracji oraz masowej motoryzacji. Ich wielokulturowe, a przede wszystkim fascynujące tradycje, stale frapują mieszkańców Europy. Wyjazd do Stanów Zjednoczonych (USA) stanowi nie lada wyzwanie – chyba, że wybierzemy się tam z biurem podróży. Dlaczego warto odwiedzić ten wyjątkowy kraj?

 

 

Wyjątkowość USA

Interesuje Was wyjazd do Stanów zjednoczonych USA? Sprawdźmy więc, które miejsca w USA zasługują na szczególną uwagę. To jednocześnie 5 powodów, dla których warto się tam wybrać!

 

  • Nowy Jork – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych

Pierwszym punktem na mapie zwiedzania USA (Stanów Zjednoczonych Ameryki) powinien być znany na całym świecie Nowy Jork – miasto, które nigdy nie zasypia. Nowy Jork, często określany mianem „Wielkiego Jabłka” („Big Apple”), stanowi prawdziwą mieszankę kultur, kontrastów oraz tradycji. Miejsce to nigdy nie przestaje zachwycać – nowoczesnością, stylem, architektonicznym sznytem.

 

Niewątpliwą wizytówką Nowego Jorku jest Statua Wolności – charakterystyczny posąg zlokalizowany na wyspie Liberty Island. Czy warto go zobaczyć? Oczywiście. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że zwiedzanie monumentalnej statuy może zająć nam nawet pół dnia. Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania Nowego Jorku powinien być Empire State Building (ESB), z którego rozpościera się wspaniały widok na światową metropolię.

 

Osoby zainteresowanie kwestiami przyrodniczymi mają możliwość odwiedzenia Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej zlokalizowanego na Manhattanie. Ciekawostką może być fakt, że zbiory muzeum liczą ponad 130 milionów eksponatów. Miłośnicy współczesnej przyrody mogą natomiast wybrać się do Central Parku – miejsca pełnego roześmianych spacerowiczów, a także rodzin z dziećmi.

 

  • Nowy Orlean – miasto położone na południu Stanów Zjednoczonych

Nowy Orlean, często nazywany "Najbardziej Nawiedzonym Miastem USA", budzi w turystach strach, a jednocześnie – chęć bliższego poznania. Warto podkreślić, że mieszkańcy miasta są niezwykle przywiązani do swoich legend oraz tradycji. Nie samymi legendami żyje nowoorleańczyk, dlatego przejdźmy do bardziej przyziemnych spraw.

 

Najładniejszą ulicą Nowego Orleanu jest Royal Street – aleja naszpikowana typowymi, ceglanymi budynkami, restauracjami oraz kameralnymi antykwariatami i galeriami sztuki. Miejsce to stanowi prawdziwą gratkę dla amatorów pięknych, niecodziennych przedmiotów.

 

Poruszając temat Nowego Orleanu, nie sposób nie wymienić Bourbon Street – drugiej charakterystycznej ulicy miasta. To właśnie tutaj, w otoczeniu klubów, barów oraz dyskotek, trwa żywa, nigdy niekończąca się impreza. Ciekawą informacją dla turystów może być fakt, że Nowy Orlean jest jedynym miastem w Ameryce, w którym dozwolone jest picie alkoholu na ulicy.

 

  • Memphis – miasto położone w środkowej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Tennessee

Memphis nie jest polecane osobom chcącym zatracić się w zakupowym szaleństwie – nie ma tu bowiem markowych sklepów odzieżowych czy prężnie działających centrów handlowych. Warto jednak wiedzieć, że właśnie w tej części Ameryki znajduje się słynne studio muzyczne, w którym w latach 50. XX wieku nagrywano znane do dzisiaj utwory.

 

  • Atlanta – stolica, a także najbardziej zaludnione miasto stanu Georgia

Atlanta stanowi główną siedzibę koncernu Coca Cola, a także stacji CNN. Co ciekawe, miejsce to jest trzecim pod względem wielkości producentem brzoskwiń w kraju, zaraz po Kalifornii oraz Karolinie Południowej.

 

Czy wiecie, że Atlanta jest również siódmym najchętniej odwiedzanym miastem w Stanach Zjednoczonych? Nic w tym dziwnego – jej atrakcje związane z okresem wojny secesyjnej, a także kulturą indiańską zachwycają wszystkich miłośników przygód.

 

  • Natchez – miasto w Stanach Zjednoczonych Ameryki, zlokalizowane w stanie Missisipi, nad rzeką Missisipi

Główną atrakcją Natchez jest Park Historyczny, w którym znajdują się XIX – wieczne domy z zewnątrz, a także widok na rzekę Missisipi – najdłuższą rzekę w Ameryce Północnej.

 

Ogromny kraj z ogromem możliwości

To tylko wybrane miejsca w USA, które warto odwiedzić. Kraj ten jest jednak ogromny, a zwiedzanie w nim najważniejszych miejsc wymaga poświęcenia wielu tygodni.