Europa

Stok narciarski w Austrii

Austria od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników białego szaleństwa. Niewielka odległość od Polski, świetne (i gwarantowane) warunki narciarskie to tylko kilka z zalet wyjazdów na narty do Austrii. Zobaczmy zatem, jakie ośrodki narciarskie w Austrii cieszą się największą popularnością.

Kitzbühel – najlepszy ośrodek narciarski świata

Wśród popularnych austriackich ośrodków narciarskich nie może zabraknąć Kitzbühel. To rejon rewelacyjny dla narciarzy, stale się rozwijający i promujący sportowy styl życia. Dowodem na jego atrakcyjności jest nagroda, jaką otrzymał w 2015 roku, kiedy to uznano go najlepszym ośrodkiem narciarskim na świecie.

Nagroda ta jest w pełni zasłużona, bo znajdziemy tutaj ponad 170 km tras narciarskich oraz niemal 50 wyciągów. Duża różnorodność tras oraz zróżnicowany stopień trudności sprawiają, że jest to rejon, który spodoba się zarówno rodzinom z dziećmi stawiającymi pierwsze kroki na nartach, grupom znajomych poszukujących tras o wysokim stopniu trudności, czy seniorów, którzy chcą w przyjaznej okolicy spędzić kilka zimowych dni szusując na deskach.

W Kitzbühel na uwagę zasługuje fakt, że mimo rozwoju nadal zachowana jest tyrolska tradycja i przenika się ona z nowoczesnością. Mieszkańcy szykując się na przyjęcie dużej ilości turystów nie zapomnieli o swoich korzeniach i przywiązanie do tradycji jest tutaj widoczne na każdym kroku.

Zillertal Arena – nie tylko narciarstwo zjazdowe

Ośrodek narciarski Zillertal Arena to część jednej z najbardziej znanej i najchętniej odwiedzanej przez narciarzy Doliny Zillertal. To raj dla miłośników zimowego szaleństwa w wielu odsłonach. W Zillertal Arena znajdziemy niemal 150km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Znajdą tu coś dla siebie zarówno początkujący i średniozaawansowani narciarze, jak i osoby o większych umiejętnościach, szukający tras o wyższym stopniu trudności.

W ośrodku Zillertal Arena na narciarzy czeka również szereg atrakcji zimowych innego rodzaju. Narciarze lubiących ski tour mogą skorzystać z dobrze przygotowanych tras biegowych, z których można podziwiać przepiękne widoki na otaczające dolinę szczyty. Niezwykłą atrakcją dla wielbicieli adrenaliny i rozrywek zimowych innego typu jest tor saneczkowy Arena Coaster. To blisko 1,5 km szaleństwa na torze z ostrymi zakrętami, który zapewni niezapomniane wspomnienia na długo.

Lodowiec Hintertux – widoki zapierające dech w piersi

Lodowiec Hintertux to raj dla miłośników natury i pięknych widoków, którzy właśnie w takich okolicznościach przyrody chcą aktywnie wypocząć na nartach i snowboardzie. W tym miejscu można szusować na wysokości ponad 3 200 m n.p.m., a wrażenia z takich zjazdów z pewnością pozostaną w pamięci na długo. W przerwie pomiędzy zjazdami można podziwiać panoramę ze słonecznych tarasów widokowych, które zapraszają do tego, by na nich chwilę odpocząć.

Na lodowcu Hinterux można również wybrać najdłuższą trasę zjazdową Schwarze Pfanne o długości 12 km. Podczas jazdy pokonujemy różnicę wzniesień 1 750 m. W trakcie zjazdu możemy odpocząć nieco od tłoku na innych nartostradach, bo wiedzie ona z dala od wyciągów. Jest to jednak trasa przygotowana do zjazdów, więc mogą z niej korzystać nie tylko miłośnicy freeride’u na nartach.

Sprawdź przykładową ofertę na wyjazd na narty w Austrii z Primoris - https://www.primoris.pl/narty/austria