Europa

Na narty do Austrii

Ponad połowa terenów w Austrii, to roztaczający się zewsząd krajobraz alpejski. Dla miłośników narciarstwa, to właśnie te trasy, stoki, a zarazem widoki ośnieżonych szlaków górskich stanowią wyzwanie. Wyjeżdżając na narty do Austrii nie trzeba martwić się o swoje umiejętności i technikę jazdy. Na zorganizowanych wyjazdach dostępni są najlepsi instruktorzy, którzy szkolą osoby zarówno początkujące, jak i te bardziej zaawansowane.

 

Nie jesteś jeszcze przekonany co do tego, czy Austria uchodzi za najlepszy wybór twojego lifestylu narciarskiego?

Rodzinna Austria, piękna atmosfera, bogate Apres-Ski!

Tak, to właśnie w Austrii można spędzić najpiękniejszy wyjazd rodzinny. Ten region charakteryzuje największy wybór stoków. Do wyboru mamy stoki łagodne, idealnie dopasowane dla dzieci oraz osób początkujących, a także strome, przeznaczone dla osób zaawansowanych i profesjonalistów.

Oprócz zjazdów narciarskich, w ofercie wypadu rodzinnego, znajdzie się na pewno czas na wspólne Apres-Ski, czyli: zwiedzanie, kosztowanie kuchni austriackiej, poznawanie nowej kultury, rodzinne szaleństwo w ośrodku wypoczynkowym, czy nawet w dyskotece.

Gdzie spędzić urlop na nartach w Austrii? Jaki region wybrać na wyjazd narciarski?

Szukanie dogodnego miejsca wypoczynkowego w Austrii, to proces pracochłonny – chyba nikt nie przepada za marnowaniem dużej ilości czasu na przeglądaniu ofert noclegowych? No właśnie.

Najlepszym pomysłem będzie udanie się w okolice Salzburga, ponieważ właśnie tam mieści się słynne Ski-Amade – największe zagęszczenie stacji narciarskich w Austrii, nazywane narciarskim rajem. Sprawdzonymi ośrodkami narciarskimi są : Schladming, Wagrain/Flachau.

Schladming to jeden z ważniejszych punktów narciarskich. Oprócz tras narciarskich (tutaj można ich znaleźć ponad 100km, od łatwych, po trasy do freeride’u) ciekawym pomysłem na spędzenie czasu będzie odwiedzenie parku śnieżnego – Snowpark Superpark Planai. Koniec dnia w Schladning, najlepiej może umilić wizyta w Aquaparku!

Z kolei Wargain/Flachau leży w samym sercu „narciarskiego raju”. To tutaj mieści się jedna z największych na świecie wahadłowych linii kolejowych – G-Link. W Wargain został stworzony specjalny park rozrywki dla najmłodszych – Snow Park Alpendorf. Kolejną zaletą tego miejsca są liczne lokale typu Apres-Ski.

Warto również zwrócić uwagę na Ski Juwel/Skiwelt. Region ten charekteryzuje się niesamowitymi warunkami narciarskimi, połączonymi z licznymi, zapierającymi wdech krajobrazami górskimi. Ski Juwel, to nic innego, jak połączenie kolejek liniowych doliny Wildschönau z doliną Alpbachtal. W tym miejscu, dodatkowe atrakcje zapewnić może Funpark na Wiedersbergerhorn. Jest to nic innego, jak park rozrywki dla dzieci i ich rodziców, który bogaty jest w śnieżne tunele, fale, strome zakręty i różne zabawne elementy, umilające jazdę na nartach. Ski Juwel/Skiwelt, posiada wszelkie udogodnienia dla młodych rodziców – jest między innymi wyposażony w żłobek dla dzieci w wieku 2-4 lat, które nie jeżdżą jeszcze na nartach.

Wyjazd narciarski nie może się obyć bez Portaski!

Wyjazdy na narty do Austrii z Portaski, organizowane są na podstawie rodzinnych doświadczeń i odbywają się do sprawdzonych ośrodków narciarskich. Każde z trzech podanych wyżej miejsc jest wprost idealne dla rodzin z dziećmi, czy grup znajomych. Portaski zapewnia najlepiej dobraną lokalizację, noclegi o wysokim standardzie, a także świetną komunikację tych ośrodków ze stokami. Portaski zapewnia wymarzony urlop każdemu, bez względu na wiek!