Europa

Podróżowanie

Skutki epidemii koronawirusa są odczuwalne we wszystkich sektorach gospodarczych, także i w branży turystycznej. Ludzie coraz częściej decydują się na wyjazdy krajowe, wybierając własny środek transportu czy to samochód osobowy czy pojazd typu camper. Wszyscy preferują urlop z dala od innych osób, minimalizując w jak największym stopniu kontaktowanie się z ludźmi. Jak zatem podróżować, by odbywało się to bezpiecznie dla wszystkich uczestników ruchu? Świetną alternatywą dla publicznych toalet na stacjach benzynowych jest toaleta turystyczna, która nie naraża na kontakt z obcymi bakteriami i wirusami.

 

Toaleta turystyczna – kiedy warto się na nią zdecydować?

Osoby, które planują urlop na kempingu powinny rozważyć zakup przenośnej ubikacji jaką jest toaleta turystyczna Thetford. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba narażać się na ryzyko zakażenia w toaletach publicznych, na stanie w kolejkach czy korzystanie z toalet o różnym stopniu czystości. Posiadanie prywatnej toalety wpływa na osobistą dyskrecję i higienę. Na tego typu toaletę decydują się właściciele camperów, budek kempingowych czy przenośnych namiotów. Rodziny, decydujące się na dłuższe pobyty na kempingu często rozważają zakup odrębnego namiotu, przeznaczonego tylko i wyłącznie do celów sanitarnych. Daje to poczucie dużej swobody i zachowania prywatności.

Toalety turystyczne znajdują także swe zastosowanie podczas urlopów na łódkach, a nawet w sytuacji remontu, gdy nie ma się dostępu do tradycyjnego sanitariatu.

Jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować podczas podróży?

W trakcie podróżowania należy przestrzegać kilku zasad. Pierwszą i najważniejszą jest jak największe ograniczanie kontaktu z innymi osobami, jeżeli nie ma takiej konieczności. Szczególną ostrożność należy zachować na postojach. Jeśli nie ma potrzeby tankowania samochodu to najlepiej zatrzymywać się na bezludnych miejscach. Środek do dezynfekcji rąk powinien być nieodłącznym elementem wyposażenia każdego samochodu.

Kontaktując się z innymi, zwłaszcza na stacjach benzynowych konieczne jest posiadanie maseczki ochronnej. Po zatankowaniu samochodu obowiązkowe jest zdezynfekowanie rąk. Dezynfekcja samochodu zalecana jest przed wyjazdem na urlop, a także po pokonanej trasie. Obligatoryjne elementy, wymagające oczyszczenia to ramy drzwi, zewnętrzne klamki oraz klamki bagażnika. W środku warto dbać o kierownicę, dźwignię zmiany biegów, hamulec ręczny, wewnętrzne klamki drzwi oraz pozstałe pokrętła i przyciski, znajdujące się w panelu przednim.

Gdzie będą podróżować Polacy w 2020 roku?

Polacy w dobie koronawirusa jednogłośnie chętniej decydować się będą na urlop w kraju, aniżeli poza nim. Najczęściej odwiedzanymi destynacjami będą Morze Bałtyckie, Polskie Góry od Karkonoszy, przez Tatry po Bieszczady, a także Mazury i wszelkie popularne jeziora. Wakacje w 2020 roku będą nieco inne, niż te dotychczasowe. Dziś najpopularniejsze będą domki w odległych lasach, jeziorach, niż tradycyjne hotele. Głównym środkiem transportu będzie samochód osobowy czy słynny camper, który nie wymaga trosk, związanych z noclegiem.