Europa

Bergensbanen - Najpiękniejsza podróż pociągiem

Jesteśmy gdzieś na płaskowyżu Hardervigga w Norwegii na jednym z najwyższych na świecie odcinków torów kolejowych.
Linia Bergensbanen łączy dwa najważniejsze miasta Oslo i Bergen.

W podróż z Oslo do Bergen z pewnością warto wybrać się pociągiem: trasa linii kolejowej Bergen należy do najbardziej malowniczych na świecie.

Bergensbanen - Najlepsza trasa kolejowa - Malownicze krajobrazy w Norwegii

Żadna inna droga kolejowa łącząca dwa miasta w Europie nie wspina się tak wysoko jak ta pomiędzy Oslo, a Bergen. Linia łącząca dwa główne norweskie miasta wiedzie przez fascynujący krajobraz, na czele z najbardziej spektakularnym odcinkiem przez Hardangervidda, najwyższy górski płaskowyż Europy. Jej najwyższy punkt w Finse wznosi się na wysokość 1222 metrów n.p.m..

Podróż pociągiem linii kolejowej Bergen Railway jest niezwykle popularna wśród turystów. Po drodze pociąg przejeżdża przez wiele ośrodków narciarskich i z tego względu panuje tu duży ruch zarówno w zimie, a także latem. Cała podróż z Oslo do Bergen trwa około siedmiu godzin. Prace budowlane, które zaczęły się w 1875 roku, trwały 34 lata. Przy budowie pracowało ponad 15 000 ludzi. 182 tunele wydrążono ręcznie. W roku 2009 koleje Bergensbanen obchodziły swoje stulecie.

Z Oslo do Bergen przez niezliczone tunele i mosty

Przejażdżka kolejką Bergen jest niezwykła o każdej porze roku. Naprawdę, jeśli nadarzy się taka okazja, warto wybrać się w letnią i zimową podróż, aby zobaczyć jak bardzo zmienia się krajobraz. Każdy, kto zdecyduje się na wyprawę w zimie, powinien pamiętać, że o tej porze roku dni są krótsze, a więc lepiej jest odbyć podróż za dnia (między 9:00 a 16:00). Jeśli będą to wcześniejsze lub późniejsze godziny to wówczas będzie jeszcze zbyt ciemno, by podziwiać wspaniałe krajobrazy wzdłuż trasy.

Zimowa podróż pociągiem - Zaspy - Oslo - Bergen (Norwegia)

Najlepszy okres na podróż zimą to przełom lutego i marca.

Address : Radius :