Europa

Dolina Aosty, Włochy

Wyjazd na narty do Włoch to doskonała opcja dla osób, które cenią sobie znakomicie przygotowane trasy i szusowanie w promieniach słońca odbijających się od bieli śniegu.

 

Nie trzeba nawet samodzielnie rezerwować sobie miejsc w hotelach znajdujących się w słynnych kurortach, ponieważ zorganizowany przez biuro podróży wypad na narty pozwala skupić się wyłącznie na przyjemnościach. Taką ofertę narciarską ma m.in. ITAKA.

 

Na narty do Włoch

Narty we Włoszech dla całych rodzin

Większość ośrodków w Italii kieruje swoją ofertę nie tylko dla osób dorosłych, ale także dla dzieci. Dlatego można sobie pozwolić na wyjazd rodzinny. Do wyboru są natomiast kurorty zlokalizowane głównie w Dolinie Aosty, Dolomitach i Piemoncie.

Dolina Aosty dla osób unikających największych tłumów

Ten rejon cieszy się nieco mniejszą popularnością niż Dolomity, ale dzięki temu nie jest tak oblegany przez tłumy narciarzy. Wielu turystów uważa wręcz, że to właśnie położona na styku Szwajcarii, Francji i Włoch rozległa Valle d’Aosta jest najpiękniejszym regionem Alp włoskich. Rzeczywiście widoki wspaniałe. Jednak największy entuzjazm muszą wzbudzać perfekcyjnie przygotowane trasy, które gwarantują narciarską ucztę wśród majestatycznych czterotysięczników.

Ciekawym miejscem na białe szaleństwo jest niewątpliwie La Thuile, gdzie można liczyć na ponad 150 km tras dla narciarzy oraz około 16-kilometrowy szlak dla snowboardzistów, a ponadto 1 snowpark i miejsce na heliskiing. Co ważne, czasu nie traci się w kolejkach na wjazd, ponieważ do wyboru prawie 38 wyciągów – krzesełkowych, orczykowych oraz gondola.

Doskonale zlokalizowany jest także ośrodek narciarski Pila z trasami zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników szusowania. Dostępna jest nawet trasa do freeride, a wszystko na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m.

Val di Fiemme dla tych, którzy lubią nie tylko pozjeżdżać

To jeden z najsłynniejszych włoskich kurortów narciarsko-snowboardowych, w którym są także wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Dolina Fiemme jest pięknie położona wśród bujnych lasów i czasami nazywana wrotami Dolomitów. Do dyspozycji turystów pozostaje 5 ośrodków narciarskich, a warunki pogodowe umożliwiają szusowanie od początku grudnia aż do kwietnia – w razie kłopotów z opadami trasy są sztucznie dośnieżane. Można nawet spróbować jazdy nocnej, ponieważ w Alpe Cermis znajdują się oświetlone trasy o długości 2,5 km. A dla dzieci niewątpliwą atrakcją okazuje się jazda na snowbike`u.

Val di Fiemme to również bogata oferta après ski, więc po atrakcjach związanych z szusowaniem nikt nie będzie się nudził wieczorem.

Via Lattea, czyli jeden z największych włoskich terenów narciarskich

Tym razem to północno-zachodni Piemont z licznymi trasami zjazdowymi (aż 400 km) i strefami przeznaczonymi dla dzieci. Właśnie w Via Lattea można liczyć na szusowanie po najtrudniejszych trasach dla najbardziej zaawansowanych narciarzy, aczkolwiek przeważają takie dla średniozaawansowanych. Warunki są idealne także ze względu na rozbudowaną infrastrukturę dla miłośników białego szaleństwa.

To zaledwie część propozycji na narty we Włoszech. Z pewnością atrakcji nie zabraknie zarówno dla początkujących (dostępne są szkółki narciarskie), jak i tych, którzy zjeżdżają już od lat.