Europa

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego rodzice stają przed dylematem, gdzie w tym roku warto zapewnić odpoczynek swoim pociechom. Jednym z najlepszych pomysłów na letnią przygodę dla młodych ludzi jest wyjazd na obóz w Bułgarii. Nikomu z pewnością nie trzeba uświadamiać, że w tym miejscu czeka na młodzież świetna rozrywka, piękna pogoda i moc atrakcji.

 

Dlaczego warto zdecydować się na obóz w Bułgarii?

Wakacje to błogi odpoczynek od nauki i większości codziennych obowiązków dla naszych pociech. Oprócz samego odpoczynku i rozwijania swoich zainteresowań warto zastanowić się nad wypoczynkiem zorganizowanym, jakim są najróżniejsze obozy młodzieżowe.

Nastolatkowie z pewnością pokochają ten pomysł, ponieważ większość z nich chciałaby już spędzać wakacje w gronie rówieśników, a nie z rodzicami. Kolonie w Bułgarii to jedna z okazji do stawiania pierwszych kroków w samodzielnym planowaniu i spędzaniu czasu wolnego. Ponadto, dzieciaki zawierają na obozach wiele znajomości, które często okazują się bardzo wartościowe i utrzymują się przez wiele lat.

Kolejnym atutem obozów w Bułgarii jest to, że zarówno dziecko, jak i jego rodzice, będą mieli szansę odpocząć od siebie nawzajem, co jest niesamowicie ważne w każdej relacji. Dzięki temu będą mieli okazję za sobą zatęsknić i umocnić więzy rodzinne. Przygody z obozu letniego w Bułgarii bez wątpienia będą stanowiły temat do rozmów na wiele godzin.

Co należy zabrać ze sobą na obóz do Bułgarii?

Pakowanie się na różne wycieczki to spore wyzwanie. Zwłaszcza jeśli chodzi o obóz w Bułgarii, gdzie nastolatkowie powinni mieć wszystkie swoje przedmioty osobiste. Oprócz oczywistych rzeczy, takich jak ubrania, kosmetyki, najpotrzebniejszej elektroniki itp., nie można zapomnieć o: dokumentach tożsamości, kremie SPF (w końcu jest to wyjazd do słonecznej Bułgarii) oraz lekach, jakie na co dzień przyjmuje dziecko.

Rodzice powinni się zastanowić nad tym, czy telefon ich dzieci będzie działał poza granicami kraju. Jeśli nie, to warto wykupić dedykowany pakiet, ponieważ gdyby nastolatek się zgubił lub zdarzyłaby się inna sytuacja losowa, przy której nie byłoby opiekunów, to niezbędna będzie możliwość wezwania pomocy.

Warto również zaopatrzyć swoje dziecko w kieszonkowe w wysokości około 100 euro. Z pewnością przyda się dziecku na dodatkowe jedzenie lub pamiątki na mieście, a także jako pieniądze na wycieczki fakultatywne (jeśli obozowicz zamierza się na nie wybrać).

Ceny wycieczek można poznać jeszcze przed wyjazdem, co znacznie ułatwia zaplanowanie budżetu. Dzięki temu młody człowiek ma szansę również zdecydować, na które wycieczki fakultatywne podczas obozu w Bułgarii będzie chciał się wybrać.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem do Bułgarii?

Bez wątpienia warto wspomnieć o tym, aby dziecko bezwarunkowo wykonywało polecenia kadry i nigdy nie oddalało się od grupy oraz nie bało się powiedzieć wychowawcy turnusu, że gorzej się czuje. W związku ze zmianą klimatu dużo osób potrzebuje kilku dni na aklimatyzację.

Warto przypomnieć też młodemu człowiekowi, że podczas takiego wakacyjnego wyjazdu to na nim spoczywa odpowiedzialność na to, w jaki sposób wydawane będą pieniądze — na przykład na płatne atrakcje, czy pamiątki. Taki obóz w Bułgarii to świetna okazja, by nauczyć młodego człowieka odpowiedzialności i szacunku do pieniądza.