Europa

Miasta w Toskanii: Panorama Florencji

Toskania jest bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznym w Włoszech. Wspaniałe krajobrazy, urokliwe miasta i wszechobecna kultura. Tutaj znajdziesz wszystko, o czym marzyłeś, kiedy chcesz zaplanować włoskie wakacje. Poniżej znajduje się lista głównych atrakcji i ciekawych miejsc, które pomogą Ci w planowaniu urlopu od samego początku.

Po przybyciu do celu może się okazać, że jeden urlop we Włoszech nie daje wystarczająco dużo czasu, aby zobaczyć wszystko. Warto wrócić.

  • Siena - Piazza del Campo - słynie z historycznych wyścigów konnych Palio di Siena (dwa razy w roku: w dniu 2 i 16 września)
  • Piza, Krzywa Wieża i Baptysterium
  • Florencja Florence; Calcio Storico (historyczny mecz grał w strojach z 16 wieku, który odbywa się od 24 i 28 czerwca)
  • Arezzo, Giostra del Saracino - średniowieczne potykanie, gdzie głównym wydarzeniem jest strzelanie do Saracen rzeźba z kuszy (pierwsza niedziela września)
  • Pisa, Regatta of Ancient Republik Morskich, przyjazny konkurs i historyczne regaty pomiędzy dawnymi morskimi republikami  (Amalfi, Genua, Piza i Wenecja)

Krzywa wieża w Pizie - Atrakcje Toskanii

  • Viareggio "Carnevale" - najważniejsze historyczne karnawał we Włoszech po karnawale w Wenecji. Jest znana z parady.
  • Sansepolcro, Palio dei Balestrieri - średniowieczny turniej kusza pomiędzy miastami Gubbio i Sansepolcro, gdzie obywatele ubierać się w tradycyjne stroje i nosić tradycyjne Amory (odbędzie się w ostatnim tygodniu maja)

Relaks i wellness w Toskanii

Jeśli szukasz spokoju i relaksu, istnieje szeroka gama uzdrowisk z wodami termalnymi do wyboru, takich jak Saturnia (Grosseto), Montecatini (Pistoia) lub San Casciano dei Bagni (Siena), które zapewniają doskonałe kurorty "dla ciała i umysłu".

Kuchnia w Toskanii

Kuchnia w Toskanii ma wiele do zaoferowania. Pyszne kiełbasy (zawsze obficie przyprawione pieprzem lub kopru nasion), Ribollita (zupa jarzynowa z chleba, fasoli i kapusty), Pappardelle (home-made cut pasta w szerokie pasy), Pappa al Pomodoro (chleb i zupa pomidorowa) i Fiorentina (dość grube grillowany stek wołowy) to tylko niektóre z najbardziej popularnych dań kuchni lokalnej.

Wspaniałe jedzenie towarzyszy zwykle słynne toskańskie wina czerwone, takich jak Chianti, Brunello i Vino Nobile.