Europa

Czarter jachtów we Włoszech

Śródziemnomorski klimat, pozytywny odbiór żeglarzy, ogrom lokalizacji atrakcyjnych turystycznie – to kwestie, które sprawiają, że Włochy są idealnym miejscem na rejs. Korzystając z czarteru, można spędzić wakacje na jachcie bez pobytu w hotelach oraz codziennego powracania w jedno miejsce. Dowiedz się, dlaczego Włochy są jednym z najlepszych kierunków żeglugi.

 

Palermo, Korsyka, Sardynia – czarter jachtów

Bardzo atrakcyjnymi kierunkami rejsów jest Sardynia, Sycylia, Zatoka Neapolitańska czy Toskania. Ogrom zabytków, jakie znajdziemy we Włoszech, zachwyci każdego, niezależnie od zainteresowań – są tutaj atrakcje kulturowe, artystyczne, sportowe, historyczne oraz przyrodnicze. Bezkresne wody, góry oraz wulkany takie jak Etna czy Wezuwiusz to coś, co przyciąga latem tysiące turystów i gwarantuje niezapomniane przeżycia.

Czarter jachtów motorowych – Włochy: dlaczego warto?

Wynajem łodzi to szansa na oryginalne spędzanie czasu. To nie to samo, co wyjazd w góry czy nad morze. Ogromną zaletą żeglugi jest to, że większość wolnego czasu spędzamy w trasie, co pozwala zwiedzić o wiele więcej lokalizacji, niż w sytuacji, w której codziennie musimy wracać w to samo miejsce do hotelu, a na drugi dzień rozpoczynać podróż od nowa. Oprócz tego czas można spędzać samotnie – bez towarzystwa obcych ludzi w pokoju obok czy miejskiego zgiełku za oknem.

Jest to doskonały pomysł dla osób, które cenią sobie spokój i możliwość ciągłego obcowania z przyrodą. Dużą zaletą wynajmowania łodzi jest to, że sami decydujemy o tym, gdzie się udamy oraz ile czasu spędzimy w konkretnym miejscu. Włochy to wyjątkowo atrakcyjny region z uwagi na:

● włoską kuchnię, wyjątkowo otwartych, uśmiechniętych i pomocnych ludzi,

● zabytki związane ze starożytnym Imperium Romanum i początkami naszej cywilizacji,

● zachwycającą architekturę oraz sztukę, które miały ogromny wpływ na kulturę europejską,

● gaje oliwne, góry, piaszczyste i skalne plaże, wulkany czy winnice.

Z czym wiąże się czarter jachtu we Włoszech?

Sezon żeglarski we Włoszech trwa od kwietna do końca października, ale szczyt sezonu przypada standardowo w lipcu oraz sierpniu. Poza sezonem ceny wynajmu jachtów są o wiele niższe. Jeśli zależy nam na wynajęciu łodzi w określonym czasie np. wtedy, gdy we Włoszech odbywa się karnawał, lepiej zrobić to dużo wcześniej, nawet 6 miesięcy przed planowanym wyruszeniem w podróż.

Wynajmowany jacht zwraca się w tym samym porcie, z którego odbieramy go na początku wycieczki. Jeśli chcemy zdać jacht w innym porcie, należy wybrać usługę One-Way. Planując rejs, trzeba wybrać porty, w których mamy zamiar się zatrzymać – warto sprawdzać opłaty portowe, które zależą od wielkości jachtu, pory roku, popularności konkretnego portu, dostępnej na miejscu infrastruktury oraz usług. Wszelkich niezbędnych wskazówek związanych z czarterem jachtów do Włoch udzieli np. firma GlobTourist .

O czym jeszcze należy pamiętać, planując rejs po Włoskich wyspach?

Decydując się na wynajem jachtu, trzeba zwrócić uwagę na to, czy jest on ubezpieczony oraz czy firma czarterująca zapewnia serwis w sytuacji, w której coś się stanie w czasie rejsu. Przed podpisaniem umowy czarterowej trzeba ją dokładnie przeczytać – unikniemy wówczas jakichkolwiek niedomówień i nieścisłości.

Standardem jest wpłacanie kaucji za jacht. Jeśli doprowadzimy do uszkodzenia wyposażenia łodzi, jego wartość zostanie potrącona z kaucji. Jacht można uznać za zarezerwowany dopiero w momencie, w którym wpłacona zostanie zaliczka za jego wynajem. Warto sprawdzić, czy w cenę wynajmu wliczone są opłaty za sprzątanie jachtu po rejsie, ręczniki czy pościel. Wiesz już wszystko o wynajmie jachtu do Włoch? Czas na niezapomniane wakacje!