Europa

Dlaczego warto odwiedzić Barcelonę

Barcelona to jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miast w Europie, szczególnie w okresie wakacyjnym. Piękna pogoda, architektura, pyszna kuchnia i niepowtarzalna atmosfera - wszystko to sprawia, że warto wybrać się w podróż właśnie w tym kierunku. Sprawdźmy, czym jeszcze może zachwycić nas Barcelona, jakie miejsca odwiedzić i jak przygotować się do tego typu wyprawy.

 

Dlaczego warto lecieć do Barcelony?

Każdego roku Barcelonę odwiedzają miliony turystów z całego świata, w tym w znacznej mierze z Polski. Nic w tym dziwnego, ponieważ z naszego kraju codziennie kursują samoloty w tym kierunku, a na miejscu można być w zaledwie dwie godziny. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie są największe atrakcje w Barcelonie.

Czy warto polecieć do Barcelony?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie indywidualnie, ale z całą pewnością większość osób zachwyci się tym miastem i będzie chcieć tam wracać. Wszystko za sprawą mnóstwa atutów, jakie posiada Barceloną. Jest to przede wszystkim miasto pełne klimatu, w którym odbywają się różnego rodzaju uroczystości. Niemal każdy zakątek Barcelony tętni więc życiem, a do zabawy zapraszani są także turyści. Miłośnicy dobrego jedzenia mogą zasmakować w kuchni katalońskiej, która słynie ze świeżych warzyw, w tym pomidorów, papryki, bakłażana, ale też z tłoczonej na miejscu oliwy z oliwek. Charakterystycznym daniem jest tutaj tapas, a więc mała przekąska, którą przygotowuje się głównie z plastrów szynki, oliwek oraz owoców morza.

 

Jakie miejsca odwiedzić w Barcelonie?

Barcelona to oczywiście mnóstwo miejsc wartych zobaczenia, w tym znakomitych dzieł Antonioego Gaudiego, czyli przede wszystkim świątyni La Sagrada Familia. Pozostając w temacie sztuki, nie sposób pominąć licznych muzeów, w tym Muzeum Narodowego Sztuki Katalońskiej oraz Muzeum Pabla Picassa. Kolorytem urzeknie nas z pewnością malowniczy park miejski Guell, a na spacer można wybrać się na promenadę La Rambla. Odpoczynek na słońcu zaplanujmy z kolei na Plaży Barceloneta, która rozciąga się na długości ponad kilometra.

Sportowy duch Barcelony

Barcelona to także miasto futbolu, a konkretniej jednego z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie. Jeśli odwiedza się to miasto, nie można pominąć wizyty na stadionie Camp Nou. FC Barcelona ma swoich fanów na całym świecie, w tym ogromne grono w Polsce. Obecnie, po transferze Roberta Lewandowskiego, będzie ono jeszcze większe, a każda podróż do Barcelony zyska na znaczeniu, szczególnie jeśli uda się zobaczyć reprezentanta Polski na żywo na boisku.

 

Tanie loty do Barcelony - jak znaleźć?

Jeśli chodzi o organizację podróży do Barcelony, nie jest to takie trudne, jak się może wydawać. Miasto to posiada bowiem bardzo szeroką bazę noclegową i to w przystępnych cenach. W przypadku transportu, najlepszym rozwiązaniem jest podróż samolotem, tym bardziej, że obecnie wiele linii lotniczych oferuje bilety w atrakcyjnych cenach. Wszelkiego typu połączenia można znaleźć pod adresem https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/bcn/barcelona. Mnogość możliwości sprawia, że z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Wszystko zależy od osobistych wymagań, m.in. co do miejsca wylotu, choć w tym przypadku do Barcelony można dotrzeć nie tylko z Warszawy, ale też np. z Krakowa, więcej szczegółów na stronie https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/krk/0/0/krakow. Za pośrednictwem wyszukiwarki eSky.pl można nie tylko zarezerwować lot, ale także nocleg, na przykład w korzystnym pakiecie Lot+Hotel. Dobra organizacja podróży i zadbanie o każdy detal to podstawa, jeśli chcemy myśleć o komforcie wypoczynku i wyłącznie pięknych wspomnieniach.