Europa

Neuschwanstein - Piękny zamek w Bawarii, Niemcy

Zamek Neuschwanstein znajduje się w pobliżu miasteczka Füssen w regionie Ostallgäu - Bawaria. Prace nad budową zamka rozpoczęto latem w 1868 roku. Dopiero siedem tygodni po śmierci Króla Ludwika II w roku 1886 zamek Neuschwanstein został otwarty dla zwiedzających. Nieśmiały Król wydał rozkaz zbudowania zamku w celu wycofania się z życia publicznego.

Jego kryjówka jest teraz magnesem publicznym. Zamek Neuschwanstein należy dziś do najczęściej odwiedzanych zamków w Europie. Około 1,3 miliona osób odwiedza każdego roku "zamek Króla bajki". W sezonie letnim zamek odwiedza każdego dnia ponad 6000 osób, a przeznaczony był on tylko dla jednego mieszkańca. Miejsce w którym znajduje się zamek jest bardzo wyjątkowe.

Zamek Neuschwanstein to nowoczesna technologia w średniowiecznej architekturze. Wysoki komfort użytkowania i najnowsze technologie były ukryte pod staromodnym wyglądem. Pomieszczenia pałacu królewskiego były ogrzewane gorącym powietrzem centralnego ogrzewania. Na wszystkich piętrach była dostępna bieżąca woda, w kuchni była gorąca i zimna. Toalety były automatycznie spłukiwane. Przez elektryczny telefon  Król informował i wydawał rozkazy swoim pracownikom z różnych miejsc zamku. Posiłki dla króla były dostarczane specjalną windą.

Warto także zwiedzić Most Marienbrücke niedaleko zamku, z którego widok na Neuschwanstein jest wprost niesamowity.

 

Godziny otwarcia zamku Neuschwanstein:

kwiecień - wrzesień  9.00 godz. - 18.00 godz.
październik - marzec 10.00godz. - 16.00 godz.

Oficjalna strona internetowa Zamku Neuschwanstein w języku angielskim>>  http://www.neuschwanstein.de/englisch/palace/

Adres:
Schloss Neuschwanstein
Neuschwansteinstrasse 20
87645 Schwangau
Zamek Neuschwanstein, który znajduje się powyżej miejscowości Hohenschwangau leży około 2 godzin jazdy od Monachium.

Address : Radius :