Europa

Gdzie można ujrzeć najpiękniejsze plaże Hiszpanii? W którym regionie tego kraju znajdziemy wszystkie walory śródziemnomorskich kurortów?

Andaluzja, Sewilla, Kadyks, Granada zapraszają

By spędzić wymarzone wakacje na hiszpańskiej plaży, nie trzeba szukać pomysłów zbyt długo. Andaluzja, kraina korridy, słońca i piaszczystych plaż,  czeka na spragnionych wypoczynku turystów przez cały rok.

 

Komfortowe wakacje na terenie Andaluzji? To nie musi być drogie!

Popularna Andaluzja może się pochwalić nie tylko wspaniałymi miastami i pięknym wybrzeżem.

Tu można znaleźć idealne warunki pobytu oraz najlepsze noclegi w Hiszpanii. Gdzie szukać najkorzystniejszych ofert? Wiele kuszących ofert prezentowanych jest na stronie www.Edom.pl. Tu czekają nie tylko wakacyjne domy, ale i w pełni wyposażone apartamenty, dzięki którym można korzystać z wygody, prywatności oraz całkowitej niezależności.  Wbrew pozorom taki luksus nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. Dzięki Edom apartament lub dom dla 5 osób można tu znaleźć za kwotę około 1400 złotych tygodniowo. Co zyskuje się w zamian? Wielką przestrzeń mieszkalną, możliwość samodzielnego sporządzania posiłków oraz media, dzięki którym można na bieżąco śledzić informacje pogodowe i na ich podstawie planować wycieczki po wybrzeżu Andaluzji. A gdzie warto się wybrać?

 

Sewilla: miasto kwiatów i flamenco

W stolicy flamenco nudzić się nie można. Huczne obchody hiszpańskich świąt, wspaniałe dekoracje kwiatowe oraz piękne zabytki sprawiają, że w tym mieście turyści czują się wspaniale. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Przyciąga dawna strażnica portowa, czyli Złota Wieża, w której mieści się obecnie muzeum morskie. Wspaniały port oraz królewski pałac to kolejne zabytki, których w tym mieście pominąć nie można.

 

Kadyks: portowe klimaty

To jedna z najstarszych miejscowości na terenie Hiszpanii, a zarazem ważny port i ośrodek turystyczny. Tu można wypoczywać w pięknym otoczeniu, a jednocześnie – zwiedzać wspaniałe zabytki. Niezwykła kolekcja wiekowych świątyń z różnych okresów historycznych oraz wzniesione w XVII wieku mury obronne sprawiają, że to miasto wywiera ogromne wrażenie na zwiedzających.

 

Granada: perła Andaluzji

To kolejne miasto, którego zwiedzenie może stać się miłą przerwą w plażowaniu. Latem przyciąga miłośników sportów wodnych, zimą pojawiają się tu narciarze. Przez cały rok nie brak tu turystów, którzy chcą się delektować zabytkowymi budowlami tego miasta. Na terenie Granady czekają najpiękniejsze budowle arabskie w całej Hiszpanii. Nie brak tu również świątyń będących pięknymi przykładami sztuki renesansowej i barokowej.


Najpiękniejsze plaże Andaluzji

Wspaniałe miasta to nie wszystko. Wielkim uznaniem cieszą się również plaże, dzięki którym Andaluzja zdobyła tak wielką sławę. Wszak Andaluzja to jeden z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w Europie, jakim jest Costa del Sol. Tu, na Wybrzeżu Słońca, piękne plaże czekają niemal na każdym kroku. Gdzie szukać tych najwspanialszych? W rejonie Malagi oraz Torremolinos, z którymi konkuruje równie atrakcyjna Nerja. Ta rybacka wioska przyciąga nie tylko plażą, ale i jaskiniami, których zwiedzenie jest wręcz obowiązkiem dla każdego turysty chcącego odkryć piękno andaluzyjskiego wybrzeża.

Piękna Andaluzja to wymarzony region na wakacje w Hiszpanii. Piękne wybrzeża oraz miasta pełne zabytkowych budowli sprawiają, że na jej terenie można doskonale wypocząć i miło spędzić czas o każdej porze roku.